| gbtd a întrebat:

Hei, buna, tu cum imi dau seama daca o fata ma place sau nu? Imi puteti da cateva exemple, ma refer la fete aici, si eu cu ea nu ma intalnesc doar suntem prieteni, dar se comporta ciudat in ultima vreme, cand vreau sa vorbesc cu ea, ma ignora, dar cand imi vorbeste ea e altfel.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca te ignora inseamna ca te place. Asa sunt unele fete, de neinteles.

| gbtd explică (pentru neutrino):

Dar mai multe indici adica mai multe semne daca ma place ai?

| Mussette a răspuns:

Ori te evita, ori iti vorbeste?
Cand iti vorbeste frumos, are subiecte cu tine, prezinta interes, nu te evita, te cauta, atunci e o sansa sa ii placa ceeva la tine

| Ala5bala a răspuns:

Dacă râde la aproximativ tot ce îi spui înseamnă că te place...