| MiaNaughtyHopes a întrebat:

Hei! Chiar am nevoie sa vorbesc cu cineva...Imi place foarte mult de un baiat care nu sunt sigura ce sentimente are pentru mine.O place pe prietena mea, ea fiind intr-o relatie de un an si ceva si nu este interesata.Iese mai mereu cu noi in oras si desi se comporta destul de frumos cu mine : mi-a dat geaca lui cand mi-a fost frig,mai face glume pe seama mea,ma mai ia in brate,ma mai ciufuleste,m-a si pupat de cateva ori(pe obraz, dar mai eram cu cateva fete si ne-a pupat pe toate) dar asa se comporta cu toata lumea, este mai prietenos.Cu prietena mea se comporta cam la fel doar ca ei i-a facut si cadouri,o mai pupa si vorbeste cu ea mereu,ii da mesaje si eu l-am bagat odata in seama, l-am intrebat ceva si desi a vazut mesajul nu mi-a raspuns, cand a iesit afara a venit la mine si mi-a raspuns. Odata cand o pupa am vazut ca se uita la mine. nu sunt sigura daca ma place si am zis sa nu ma mai amagesc singura crezand asta.De ceva timp nu a mai iesit cu noi pentru ca ceilalti prieteni nu il suna spunand ca n-au chef de el sau ca n-au minute etc..nu au nimic personal cu el dar chiar ma raneste spunand asta.Nu vreau sa le zic prietenelor ca imi place de el ca sunt sigura ca ma vor tachina etc si chiar nu vreau asta.Cand aud ca vine si el ma bucur dar asa cand aud ca nu vine ma simt destul de rau..asa daca nu il vad incep sa il uit dar cand il vad sentimentele reapar.Nu sunt foarte indrazneata si nu am curaj sa il bag in seama mai ales sa il chem afara big grin ii mai dau uneori like-uri sau alte lucruri sperand ca poate vede si ma baga in seama dar degeaba...si nu am cum sa ii spun ca il plac..cand mai vorbeste cu mine afara dabea am curaj sa ii raspund.Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Vorbeste cu el, intreaba-l de ce nu mai iese cu voi, etc. Fi si tu mai deschisa si mai detasata, nu asa speriata si teapana. Nu ai ce pierde. La varsta asta e si el tanar, nu? Sigur va trece la alta fata, SIGUR! Acum tu decizi daca acea fata vei fi tu sau alta. Abordeaza-l tu, nah, daca vrei sa fi stapana pe situatie, sau pur si simplu sa ii pui intrebari simple si totusi de efect

| DulceLup a răspuns:

Cati ani ai?

| MiaNaughtyHopes explică (pentru DulceLup):

17 big grin

| DulceLup a răspuns (pentru MiaNaughtyHopes):

Fii diferita de celelalte. Daca celelalte sunt mai apropiate de el, fii exact in sens invers! Dar intr-o masura agreabila. Flirteaza cu el din cand in cand. Atrage-l. Imbraca-te mai sexy, dar tine-l la distanta! Chestii din astea!

| Anaais a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta si cere-i ajutorul ei.

| SmileyAly1980 a răspuns:

Da-i semne ca il placi, dar totusi fa asta intr-un mod discret. Sau poti sa iti infrunti timiditatea si sa ii spui ce sentimente ai pentru el. Sau poti sa nu ii spui nimic si sa regreti toata viata ca nu i-ai zis ce simti. Dar totusi gandeste-te la primele doua variante. laughing P.S : In cazul in care iti spune ca nu simte acelasi lucru pentru tine, incearca sa treci peste si nu uita cat de speciala esti. Lots of kisses :*