| Lilia2621 a întrebat:

Hei, cum ii zic unui tip ca nu mai vreau sa fiu cu el? Deci, ne cunoastem de aproape un an dar ne-am vazut de 3-4 ori. Nu ne-am sarutat. Nu ne-am vazut de mai mult de jumatate de an, dar vorbim pe net in fiecare zi. Sunt plecata din tara de 4 luni, si in fiecare zi imi zice ca ma iubeste, ca ii este dor de mine. Sora lui mi-a zis ca mereu ii povesteste despre mine parintilor lui, si le zice ca cind voi veni ma va prezenta parintilor. Si in plus are o multime de poze cu mine in telefonul sau, si pe ecranul calculatorului poza mea. Da, pare dragut, stiu. Dar problema este ca nu simt absolut nimic pentru el. Eu tot ii zic ca-l iubesc, si ca cind voi veni vom fi impreuna, si cite si mai cite. Uneori ma puneam pe ginduri, si nu credeam ca ma iubeste, de aceea am facut un facebook fals, cu poze dragute, cu alta fata mult mai frumoasa, si am inceput sa vorbesc cu el si l-am intrebat de prietena si chestii de astea, si el nu s-a lasat pacalit. Adica mie mi-a povestit ca a vorbit cu o fata necunoscuta care vrea sa faca cunostinta cu el, dar ca nu are nevoie de alta decit de mine. Apoi am rugat-o pe o prietena sa se dea la el, sh el nici nu a vrut sa auda de alte fete. Acum eu ce sa fac, nu vreau cind voi pleca acasa sa fiu cu el. Pe net imi place sa vorbesc cu el si sa aud in fiecare zi cuvinte frumoase, dar nu si in realitate. Eu sunt in alta tara si merg acasa in august, si nu vreau pin atunci sa stau ca proasta sa astept, mai cu seama pe o persoana pe care nu o iubesc. E foarte frumos, dar aceasta frumusete nu ma atrage, nimic nu ma atrage la el. Ce sa fac? Cum sa inchei aceasta relatie, cum sa-i zic, ce cuvinte sa-i aleg? Cum pot sa-i zic ca nu-l iubesc, va fi dureros. Va rog, ajutor

4 răspunsuri:
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Sunt sigur ca INIMA TA stie deja raspunsul insa nu esti tu de acord ca iti e teama! La fel cum inima ta doreste cateodata sa se bage in seama cu cineva de care iti place enorm de mult dar iti e prea rusine sa faci asta pentru ca teama de opreste! Spune-i sincer si direct motivul! Daca te iubeste, cu siguranta va intelege! Si iti va aprecia sinceritatea! Minciunea oricum se descopera mai devreme sau mai tarziu! FI TU INSUTI! E mai bine sa iei decizii care lasa multe cucuie,dar stii ca ai facut ce ai crezut TU ca e cel mai bine pentru tine, cu deciziile pe care le-ai luat TU cu mintea ta, si nu facand ce cred altii ca e cel mai bine pentru tine!
Cu siguranta esti o persoana frumoasa si desteapta.FI TU INSUTI!

| m1xa3la a răspuns:

Alina gandeste-te ca ochii care nu se vad se uita.nu inteleg relatia iti zice ca te iubeste dar nici macar nu v-ati sarutat? hmm.e ceva dubios la mijlok.el te divinizeaza din cate am inteles chiar vrea sa aiba si ceva mai mult.dar daca nu simti chiar nimic incearca sa stai de vorba cu el pe internet. spune-i ceea ce simti cu adevarat nu astepta ca sa nu isi faca mai multe sperante.pe urma va fi si mai greu.dar spune-i astea mai bine p net decat face to face pentru ca ii va fi mai greu dupa. spune-i exat ceea ce ai scris si mai sus. bafta.j ai grija sa nu faca vreo dracie dupa.ciao

| Lilia2621 explică (pentru m1xa3la):

Stiu ca totul e ciudat. Eu la fel l-am intrebat cum poate sa ma iubeasca daca ne-am vazut doar de 3 ori, si el zice ca in prima clipa cind m-a vazut s-a indragostit. Si in plus aproape in fiecare zi cind eram acasa vorbeam pe telefon, si eu mereu vorbeam cu el cum o pisica, ma alintam, stii tubig grinbig grin si cred ca asta il scotea din mintibig grinbig grin... dar nu stiu anume cum sa-i scriu, nu vreau sa-i zic ca nu simt nimic pentru el ca asta il va durea. Vreau sa gasesc vreun motiv dar nu stiu ce motiv sa gasesc...

| m1xa3la a răspuns (pentru Lilia2621):

Un motiv... hmm spune-i k nu mai te intorki in tara sau ca ai o problema grava de familie si vrei sa fii singura o vreme. nasoala situatia