| Axii01 a întrebat:

Hei, daca eu și prietenul meu ne am " jucat " si ne am atins organele geniale, eu având himenul intact, el nu a intrat, și nici cu degetul, e posibil sa raman însărcinată doar de la lichidul preejaculator care era în zona aceea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In privinta LICHIDULUI PREEJACULATOR am dat de mai multe ori raspunsuri la toti cei care absolut gresit vehiculeaza idei false si eronate in privinta acestuia, dupa cum urmeaza. Pentru informarea corecta atat a ta cat si a altor ageamii lipsiti de cunostinte medicale concrete si corecte trebuie sa afli/sa stii ca principalul rol al acelui lichid complet inofensiv NU este cel de LUBRIFIERE (fiindca acesta este secundar), ci cu totul altul si anume, principalul rol fiind cel de a curata traseul uretrei de eventuale resturi/urme de urina, pentru a se elimina aciditatea produse de aceasta si asigurarea unor conditii in care valoarea pH-ului sa fie neutru. Aceste conditii devin necesare in cazul in care devine posibila/probabila o urmatoare ejaculare de sperma si calitatea spermei sa nu fie deloc afectata. De asemenea si pentru ca o scurta perioada chiar de cateva ore spermatozoizii sa aiba/gaseasca conditii propice de a supravietui. Acest lichid preejaculator incepe sa fie produs din momentul in care penisul intra in erectie. Din cauza excitatiei, glande specializate numite bulbouretrale (glandele Cowper) isi incep in mod instantaneu activitatea si produc lichidul atat timp cat penisul este erect. Cele 2 glande nu au nicio legatura/interconectare cu vezicula seminala si prostata care produc lichidul/plasma spermatica si nici cu gonadele/testiculele, adica cu SINGURA glanda care produce spermatozoizii. Deci se poate afirma fara teama de a gresi, ca lichidul preejaculator in momentul producerii ei si a deversarii acestuia in uretra, este PERFECT ''STERILA'' fiindca in continutul sau NU exista spermatozoizi. NUMAI dupa deversarea lichidului preejaculator in uretra, si numai daca aici exista urme de sperma, doar atunci apare posibilitatea de a se produce o contaminare prin amestecare, cu posibile resturi de sperma care provina de la o ejaculare anterioara produsa chiar si cu cateva ore mai devreme si astfel sa ajunga spermatozoizi in continutul lichidului preejaculator. Ramasite de sperma pot sa existe in uretra in urma masturbarii sau a unui sex intretinut anterior. In concluzie lichidul preejaculator asa cum este produs este lipsit de spermatozoizi si complet inofensiv, deci rezulta ca NU se poate forma o sarcina prin intermediul acestui lichid, al carui ADEVARATUL ROL este cel de a CURATA URETRA DE EVENTUALELE RESTURI/URME DE URINA pentru a asigura in uretra un mediu cu pH neutru inainte de producerea ejacularii care sa faciliteze si sa garanteze un mediu de viata propice. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Data viitoare pune-l sa dea limbi!
Nu ramai nici gravida + himenu intactwinking

| HazelEyes77 a răspuns:

In conditiile astea nu sunt sanse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nup.

| StevenMetalhead a răspuns:

Nu Bianca, stai liniștităwinking.

| Suki08 a răspuns:

Nu ai cum

Răspuns utilizator avertizat
| AndreisiAntonia a răspuns:

Nu, stai liniștita!