| iLoveEpicxD a întrebat:

BUNA! Am si eu nelamurire.
Am 18 ani, astazi prietenul meu s-a jucat cu penisul in zona mea intima, fara penetrare! Apoi a bagat degetul si mi-a facut oral.(eu fiind inca virgina)
Este prima zi de dupa CM. E posibil sa ii fi curs lichidul acela preejaculator si sa il fi bagat inauntru cand mi-a bagat degetul? Sunt sanse sa rămân insarcinata?
Rog seriozitate, sunt speriata.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Slabe sanse, aproape NULE, pentru a ramane bortoasa trebuie penetrare neprotejata si ejaculare in interior

| corbulalbrosu a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Daca doresti sa mananci papara/omleta/rotota, consideri ca este suficient sa pui doar ulei in tigaie? Se pare ca nu stii, dar mai este neaparat nevoie de inca ceva, si anume ingredientul principal. big grin

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a ramane insarcinata in urma unui petting, sau prin masturbare intretinut in prima zi dupa menstruatie, adica in primele 4-5 zile este extrem de mica, teoretic fiind considerata imposibila.Chiar si in cazul in care ar ajunge sperma in vagin printr-o intamplare, probabilitatea aparitiei unei sarcini este apreciata la maxim 3-5%. Acel lichid preejeculator poate contine spermatozoizi DOAR PRIN CONTAMINARE, in urma amestecarii lichidului cu sperma ramasa in uretra in cazul in care partenerula ejaculat si nu a urinat ulterior. Un ovul care prin fecundare sa se transforme intro sarcina, in aceasta perioada poate apare DOAR in cazul in care ciclul menstrual este unul scurt de 21-23 zile. In cazul in care ciclul tau menstrual este unul mediu de circa 28 de zile in primele 8-9 zile (inclusiv si zilele de menstruatie) chiar si daca ajunge sperma in vagin PROBABILITATEA de sarcina in mod teoretic este de maxim 3-5 % in primele 5-7 zile si de 5-10% in ultimele adica ziua a 8-9-a. In cazul in prietenul si-a bagat doar degetul in vagin chiar si cu acel lichid pe el, probabilitatea de sarcina in cazul acesta poate fi considerata ca fiind aproape INEXISTENTA. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti in prima zi dupa menstruatie nu sunt riscuri sa ramai gravida.

| Goete a răspuns:

La 18 ani ar fi normal sa fii mai documentata. Mie personal mi se pare ca ai ramas virgina, terorizata fiind de frica sarcinii. Dar s-ar putea sa ma insel si scuze in cazul asta. Daca o faci, dedica-te cu totul si lasa deoparte frica. Si daca nu crezi ca ar trebui sa o faci, nu o face

| iLoveEpicxD explică:

Vă mulțumesc mult! M-ați liniștit!

| humuhumunukuakuapua a răspuns:

Sansele sunt foarte mici.Si relatiile intime fara pezervativ dar cu ejaculare afara din vagin are la fel se mici sanse.Eu zic sa stai linistita