| DonarisDona a întrebat:

Eu cu prietenul meu ne-am "jucat" cu organele sexuale, stăteam dezbrăcați și și-a atins capul penisului de clitoris. Capul penisului avand lichid preejaculator. Sunt șanse sa rămân cumva însărcinată? Nu-mi cunosc perioada fertila, am ciclul neregulat și nu știu sa-mi calculez.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca NU ai stiut pana acum, atunci afla ca sarcina poate sa ia nastere NUMAI in cazul in care in mod sigur SPERMA ajunge in vagin si acest lucru se intampla in una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE, fiindca formarea sarcinii in celelalte zile NU este posibila. De asemenea trebuie sa stii ca in mod cat se poate de sigur, in continutul lichidului preejaculator asa cum este ea produsa de glandele bulbouretrale (Cowper), NU exista spermatozoizi, asa cum afirma agaricii ageamii de pe acest site. In concluzie se poate aprecia si afirma ca in cazul/situatia prezentata, fiindca nu a existat sperma autentica, formarea sarcinii devine practic IMPOSIBIL de a se putea realiza. Multa sanatate.

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu. Dar ar fi bine să fii mai prudentă cu joaca asta...

| Emilian65 a răspuns:

De la lichidul preejaculator nu poti sa ramai gravida.

| Andrei283 a răspuns (pentru Emilian65):

Ai dreptate bro

Răspuns utilizator avertizat
| InteractiV a răspuns:

Nu, nu exista nici o sansa sa ramai insarcinata atata timp cat"lichidul lui" nu a fost eliberat in tine, atingerea nu are nici o relevanta.

| pagliaci a răspuns:

O sa ai cu siguranta tripleti.

| AnaPisicutza a răspuns:

Sigur nu, este nevoie de o cantitate mai mare de sperma pentru a rămâne însărcinată