| RxDooM a întrebat:

HEI! dau fundita la cel care imi poate povesti cat mai pe scurt si cat mai bine sintetizat assasin's creed 1, 2, 3....cate or fi ca vreau sa stiu tot ce se intampla si despre ce e vorba haideti ca stiu ca >>>stiti::sadscuze de categorie da vreau raspuns cat mai repede si stiu ca aici intra ff multa lumelaughing))

Răspuns Câştigător
| FallenDemon a răspuns:

Pai in 1 esti cu Altair, esti trimis sa recuperezi Peace of Eden si asta nu reuseste si dupa-i adus din nou la gradul de recrut. Nhoa si asta tot omoara templari ( tipi rai care vor peace of eden care-i un mar ) pentru a cuceri. Mai esti si cu Desmond care-i assassinul din prezent asta e bagat intr-un aparat animus pentru a accesa memoriile lui Altair care era stramosu lui. Nhoa asta tot creste in rang ajunge din nou asassin's, gaseste si peace of eden, dar leaderul ordinului de assassiní nu-i mai stiu numele devine obsedat de Apple si altair il ucide si asa se termina 1.
In 2 vine o tipa Lucie care lucra pentru templari (aia rai, dar de fapt ea era assassin ) si-l elibereaza pe Desmond si vrea sa-l invete pe asta sa devina assassin's. Nhoa se ascund intr-un loc si acum el acceseaza memoriile lui Ezio un alt stramos de a lui din Italia. Asta e prieten cu Da Vinci etc ii este ucisa jumate din familie, cauta razbunare si asa ii omoara pe toti vinovati de moartea familiei lui. Dupa vine Brotherhood in care iti antrenezi assassini devi mentor cu Ezio si cauti Apple. Dupa ce-i omori pe toti templari si asa reusesti sa afli si Apple.
Dupa e Revelation in care mergi in Arabia pentru a gasi o biblioteca de-a lui Altair. Nhoa tot asa templari etc, iti antrenezi assassini ( in asta este si un assassin roman big grin Vali cel Tradat, idolu lui era Tepes cand turci l-au ucis asta s-a alaturat templarilor si Ezio de fapt un ucenic de a lui il ucide ).
Nhoa dupa e 3 esti in America cu Connor un indian e cu George Washington etc e super tare merita jucate toate pentru ca povestea e foarte complexa. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Evilo a răspuns:

Pe 1 si pe 2 nu le-am jucat inca, dar in curand il voi termina pe 3 si s-ar putea sa fac un comment pe youtube despre el. S-ar putea...nu sunt sigur, urmareste channelul "evilocomments". oricum vacanta asta le voi juca pe toate si te asigur ca este unul dintre cele mai complexe si mai tari jocuri jucate de mine si sunt mare gamer big grin.

| Dee96 a răspuns:

Urmareste filmul ''Assassin's creed lineage'' e destul de interesant, nu e prea lung, vreo 30 de minute dar e fain. Despre joc nu prea e de povestit, daca joci o sa iti dai seama.