| Teeeodora a întrebat:

Hei, din nou.
Cand sunt pe stop am ma enervez(am niste colegi superbi doar ca sunt prea bagaciosi gen ei vin la mine si ma intreaba de ce plang iar eu incep sa tip la ei ca ma enerveaza.) din orice, incep sa plang din orice(gen imi spune un coleg ca nu mi-am pus capacul la pix eu incep sa plang si sa tip la el sa il lase cum o fi), si nu prea ma misc gen stau in banca mea si ma uit pe telefon iar acasa cand sunt singura incep sa plang fara rost. Mananc foarte mult si fara rost gen imi cumpar jn pringels, 2 7days-uri si o ciocolata, iau cateva chips-uri apoi incep ciocoalata, iau cateva patratele apoi incep cornul si tot asa.
Am vorbit cu sora mea(are 18 ani) si a zis ca acum este perfect normal insa ar trebui ca pe viitor sa incetez cu astfel de copilarii.
Ar trebui sa merg la psiholog? Sunt o fire foarte sensibila, ma supar din orice. Imi este frica sa nu creez o impresie proasta asupra celorlalti oameni.

Răspuns Câştigător
| Alinuca776 a răspuns:

Da, sunt de acord cu sora ta. Este un lucru normal. Nu cred că ar trebui să.ti irosești timpul cu psihologii care oricum nu te vor putea ajuta prea mult în problema ta. Însă ai putea să-ți dezvolți un autocontrol încercând sa te abții putin din a urla cu toții, incercand să înțelegi că ei vor sa te ajute.
Bafta! :**

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E ceva normal la menstruatie sasi scimbi comportamentul

| corbulalbrosu a răspuns:

Este absolut irational comportamentul tau manifestat atat in particular cat si in societate. Doar un psihoterapeut se poate pronunta/exprima in mod sigur in privinta starilor tale psihice extrem de labile. Probabil ca este de vina si varsta ta mult prea copilaroasa. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La psihiatru.Sa-ti dea ceva sa te calmezi.