| squishyhihi a întrebat:

Hei,este ceva rau daca am 18 ani si sunt nimfoman?sad

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Presupui, consideri sau chiar crezi ca ar putea fi cineva interesat de acest aspect al comprtamentului tau? Conform studiilor medicale si psihoterapeutice, NIMFOMANIA este o tulburare psihica care se manifesta prin comportament sexual compulsiv. Compulsiile sunt actiuni sau ritualuri nedorite, pe care insa indivizii afectati le fac pentru a obtine placere si chiar daca nu reusesc, repeta obsesiv aceste actiuni. Pe langa comportamentul sexual deviant, nimfomania implica si tulburari de gandire, ganduri/obsesii repetitive, care induc sentimentul de vinovatie sau cel de rusine. Cauza exacta a nimfomaniei nu a fost identificata de catre medici. Nimfomania este o dereglare mintala si emotionala asa ca este foarte greu sa se descopere cauzele aparitiei sale. La fel ca alte tulburari psihice, aceasta poate aparea din cauza mediului in care individul a crescut, din motive ereditare ori din cauza unor evenimente care au marcat individul. Totodata, nimfomania poate fi cauzata si de un dezechilibru care are loc in chimia creierului. Mai exact, in creierul femeii care sufera de nimfomanie are loc un dezechilibru al secretiei de serotonina si de dopamina. Este indicat cazul sa te prezinti la un consult psihoterapeutic. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da, e foarte rău; nu de alta, dar NU există „nimfomani", doar nimfomane! happy

| Hammurabi a răspuns:

laughing La 18 ani majoritatea băieților sunt "nimfomani".
Și eu la 18 ani aveam numai p*z** în fața ochilor... laughing
O să te mai ponderezi odată cu vârsta.

| Donsavas a răspuns:

Mania este o boala psihică. Se trateaza. Poti avea parte si de relații extraordinare fără implicare sexuala exagerată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine ca esti nimfoman, rãu e când nu ai ce ****

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care nu e la varsta aia laughing

| mihaicelsfant a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. depinde de partener

| Cristihalalau a răspuns:

Te rog să mi scrii în privat!