| SunriseB a întrebat:

Hei, este posibil sa raman insarcinata daca nu am facut sex ci doar m-a atins un pic apoi 's-a retras' si a ejaculat dar nu pe mine. insa este posibil sa se fi scapat si sa raman? ajutati-ma va rog happy

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Sansele sa ramai gravida fara penetrare sunt nule.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din ce povestești șansele unei sarcini sunt practic nule.
Mare grijă, din astfel de jocuri "care sunt periculoase" este suficient să te stropească cu o picătură la intrarea în vagin fără o penetrare.
Pentru liniștea ta poți face un test de sarcină la 7 zile după presupusul contact care a avut loc.
Când te mai joci evită perioada de ovulație pentru că puteți să vă păcăliți și apar numai necazuri.
Pa, pa.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga mea, astfel de "jocuri" sunt destul de periculoase. Ar trebui sa stiu daca mai esti virgina. Normal, daca n-a introdus penisul in vagin. n-ar trebui sa ramai gravida, dar numai voi stiti ce s-a-ntamplat atunci...Tocmai de aceea, te rog sa nu va mai jucati cu "focul", pentru ca este indeajuns sa patrunda o picatura de sperma in vagin si fiind in timpul ovulatiei sa ramai gravida.
Ca sa scapi de aceasta dilema, poti face un test de sarcina, asa pentru tine, sa nu-ti mai pui atatea intrebari. Dar te sfatuiesc sa folositi prezervative cand vreti sa faceti sex sau, daca nu va place sa le folositi, sa mergi la un doctor ginecolog, fara rusine (nu te judeca nimeni), pentru niste teste hormonale dupa care sa-ti prescrie anticonceptionale potrivite corpului tau.
Iti doresc liniste si multa atentie.

| lextim a răspuns:

Nu este posibilhappy

| 2696 a răspuns:

Nu deoarece spermatozoizii au nevoie de un mediu lichid ca sa traiasca...nu exista sanse dar nu inteleg cum a putut sa ejaculeze cand doar te-a atins...

| cristal_7578 a răspuns:

Se poate ...de ce nu va protejati? e mult mai sigur asa si nu mai stai mereu cu griji."vai doamne oi fi ramas?"