| Anonim55452 a întrebat:

Hei. Eu de felul meu sunt o fire mai linistita, dar si mai nebuna. Inainte la scoala mai faceam caterinca, sarea pe banca, iar daca un baiat se lua de mine spunandu mi ceva obscen ii inchideam gura imediat doar cu o replica. Acum in ultima perioada am devenit mai linistita, la scoala in pauza stau si citesc, iar daca colegii daca ma intreaba ceva ii ajut si le vorbesc frumos. Acum imi place sa stau linistita si sa citesc, sa simt cum ma pierd intr-o poveste. Doar intr-o saptamana am citit 3 carti.Cu toate astea ma simt singura. Nu am avut pana acum un prieten, de abia daca vorbesc cu un baiat si stau si ma uit in jurul meu si observ cum toate fetele care fumeaza de rup, se imbata in fiecare weekend si cad la picioarele fiecarui baiat, au o gramada de iubiti si sunt mai "atractive" sa zic asa. Chiar asa de mult sunt atrasi baietii de genul asta de fete?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si ce te nelinisteste? Ai ajuns la 30 de ani si ai ramas fata batrana?
Dupa cum spui ca esti la scoala, esti inca micuta si nu prea este cazul sa-ti faci iubiti la varsta asta, importanta este sa inveti si sa-ti termini scoala, dupa aceea poti sa iti faci prieteni si iubiti, cati vrei.
Baietii sunt atrasi de fetele care le raspund ocheadelor si invitatiilor lor. daca nu-ti pasa, nici ei nu te baga in seama.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ar trebui sa devii ingrijorata sau sa iti faci ganduri "existentiale" deoarece conform proverbului se zice ca "ce-i al tau e pus deoparte". Nu toti baietii sunt atat de ilogici in gandire si iresponsabili in comportament, printre ei se gasesc si unii care sunt cu picioarele pe pamant. Putini dar exista si vei fi nevoita doar sa astepti sa apara unul asa cum doresti. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt acele fete care fac compromisuri și se compromit, pentru ațenție, pentru o viață 'activă', pentru lucruri trecătoare. Se conformează cerințelor/nevoilor băieților, pentru că doar așa cred ele că pot primi atenție/afecțiune. Devin niște obiecte cu care băieții ies în evidență/remarcă, le folosesc pe termen scurt și atât. Citește, ajută mult (orice îți place, dezvoltare personală). Vorbește cu tine, ce te face fericită, ce-ți place la viața ta, ce ai vrea să schimbi. Practică diverse activități pe care nu le-ai mai făcut în trecut (sport, citește, socializează, plimbă-te). Nu avea rețineri că vei fi judecată, pentru că în realitate sunt puțini cei care țin la tine cu adevărat. Fii tu însuți! Nu spune vorbe pe care alții ar vrea să le audă, nu-ți impune un anumit tip de comportament. Fă ce simți. Diferențiază-te într-un mod diferit. Nu deveni o izolată (fi prietenoasă), nu avea așteptări de la oameni pentru că, poate vei fi dezamăgită. Ai grijă la aparențe. Dacă vei lua o decizie greșită asta e, e normal să suferim pentru că suntem oameni, să învățăm din greșeli. Încearcă să fi sociabilă, să interacționezi cu oameni, care consideri că te-ar putea ajuta să evoluezi. Depășește-ți limitele/fricile interioare autoimpuse/impuse (de apropiați) pentru a putea evolua mintal și spiritual. Oamenii nu trebuie judecați, tu nu trebuie să fii ca acele fete, pentru a fii remarcată. Găsește modalități prin care îți poți exprima/exterioriza emoțile/pasiunile într-un mod constructiv. (Fă-te remarcată într-un mod diferit, ești diferită/unică în felul tău). Dacă vrei o schimbare (micuță) în viața ta trebuie să fii cu adevărat motivată. Fi conștientă de formele tale (aspect), dar nu le folosi pentru a obține ceva, ai stimă de sine. Cunoaște-ți valorile și principile, nu acționa după instinct (dacă fetele fumează s-o fac și eu). Pune în balanță avantajele și dezavantajele fiecărei fapte negative/nefavorabile (Ex: când fumezi nu câștigi nimic, plămâni tăi au de suferit, mai devreme sau mai târziu dacă nu încetezi devi depedentă de o substanță). Băieții nu sunt toți la fel, tebuie să înveți să faci diferența între ei în funție de caracter, să nu-i cataloghezi, important este să ști de care să se ferești și de care nu. Băieții nu mușcă, dacă n-au intenți ascunse. Acceptă-ți calitățile și defecte pentru că fac parte din tine. Fă lucruri constructive pentru a te dezvolta/evolua pozitiv. Adevărata frumusețe nu are legătură cu machiajul, coafura sau hainele extrem de scumpe ci cu scânteia din ochi și căldura din suflet. Baftă!

| ychigo a răspuns:

Nu neaparat atrasi,dar este un mod prin care un el si o ea relationeaza mai usor, fiind pe aceeasi lungime de unda, atunci cand au baut, sau au ceva in comun, adica se inteleg mai bine.

| blacksenzation a răspuns:

Nu,mie unul nu imi plac bitchies. Cati ani ai? daca nu te superi

| FanulluiZoppyteve a răspuns:

Fii tu insuți