| Twist a întrebat:

Hei everybody!( :
am si eu o intrebare(ca toata lumea de altfel)
De ceva timp cunosc un tip...cu care sunt foarte buna prietena...
vorbim foarte mult.si aproape orice!big grin deci ceva gen Bff!
Lui...acum cateva saptamani mi-a zis ca ii placea de prietena mea cea mai bunabig grin mai exact ii placea foarte mult zambetul ei! totul bine dar. dupa cateva saptamani.imi zice ca ii plac foarte mult.
E destul de ciudat.adica odata ii place de ea si apoi de mine?!
Eu, tin la el, insa nu stiu daca tin ca la un prieten sau ca la ceva mai mult.(mie mereu mi s-a parut ca e foarte dragut). Iar saptamana asta nu ne'am vazut deloc si chiar daca vorbim parca ii simt lipsa si sincer imi e dor de elbig grin.
Si.sa trec direct la intrebare.ati trecut prin ceva asemanator? Daca da, ce ati facut? as vrea niste sfaturi si povesti asemanatoare pentru ca sunt, intr'un fel, confuza!big grin
p. s.:va rog fara jigniri, sau chestii de genu', pentru ca nu va aratati inteligenta prin asta'(aviz amatorilor)big grin
>THXbig grin

Răspuns Câştigător
| WhiteRose a răspuns:

Am trecut prin ceva asemanator si acum am o relatie de mai mult timp cu acel baiat:Xhappy.
Doar ca mie la inceput nu mi se parea dragutlaughing nici macar nu prea voiam sa am de-a face cu el, dar am descoperit ca era putin diferit, (adica nu multi baieti devini prieteni intimi ai fetelor) si ii povesteam lucruri si imi dadea sfaturi, a fost un timp asa, dar toti au inceput sa creada ca suntem impreuna si daca le spuneam ca nu-i asa spuneau ca nu parehee hee. Nu stiam sigur ce simt pentru el mai ales ca tot asa, imi spusese ca ii place alta fata care, era prietena lui(amica) de mai mult timp decat eram eu si credeam ca ei vor ajunge impreunahappy.

Dar, fiind vacanta de vara, a plecat cu familia la mare si n-am mai vb cu el timp de 2 saptamani... atunci ii simteam tare lipsa, nu mai faceam nimic din ce faceam cu el(iesiri prin parc sau jocuri la PC) stateam mai putin cu ceilati amici ai nostri...si apoi s-a intorshappy

Cred ca am fost cea mai fericita atunci, nu ma mai simtisem asa si i-am facut o surprinza ducandu-ma la el(aflasem de la prietena lui ca s-a intors- ea sta mai aproape de el) si mi-a spus ca nu se astepta sa vin...ca a crezut ca nu prea m-am gandit la el(mai ales ca la plecare lui, tocmai spusese un alt prieten ca ma placelaughing si el se astepta sa fiu cu acel baiat)
Si nu mai stiu, radiam asa de fericire day dreaming, s-au prins mai multi, dar intr-o zi mi-a spus un amic de-al nostru ca EL ii spusese ca ma place si wow, nu imi venea sa cred

Dupa asta l-am intrebat direct daca e adevarat, i-am spus ca si eu simt acelasi lucru si:X am ramas impreuna

Scuze ca am scris asa mult, imi place povestea astalaughing

Ca sfat iti spun ca daca vrea si vrei si tu, puteti fii impreuna, nu aveti nimic de pierdut, poate prietenia daca ajungeti sa va despartiti, dar cred ca iti va fi si mai rau sa il placi si sa-l stii cu alta sau sa-ti povesteasca, in calitate de prieten, cat de mult o place

Succes!

5 răspunsuri:
| Amy90 a răspuns:

Buna,

Parerea mea e ca la inceput a vrut sa se apropie de tine pentru a afla si mai multe despre prietena ta pentru a se combina cu ea. Poate intre timp si a dat seama ca nu sunt pe aceeasi lungime de unda sau poate esti mai buna decat ea si ca nu ar strica sa incerce. Daca zici ca vorbiti aproape orice nu vad de ce nu ati vb si despre problema asta. Intreaba-l daca ii mai place de prietena ta. Dupa daca rasp e negativ insista mai mult pe relatia dintre voi 2, desigur daca vrei sa obtii ceva. Ce parere are despre tine? Dc are atata incredere in tine ca presupun ca ti-a zis mai multe din viata lui?
Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator si intentia acelui baiat era sa se apropie de cea mai buna prietena a mea. Intre timp si-a dat seama ca nu e genul lui si ca eu sunt diferita. Eu incepusem sa ii povestesc chestii despre viata mea si de fiecare data cand ma autojigneam imi spunea ca nu e asa ca sunt o persoana minunata doar ca nu stiu nu am fost destul de inspirata in acea situatie. In fine am ramas la stadiul de amici ca i-a luat-o altcineva inainte.tongue.
Numai bine ~.

| Twist explică:

Am uitat sa percizez ca l'am intrebat daca ii mai place de ea si a spus ''pai am observat ca daca as fi cu ea nu am avea despre ce vorbii''. intr-un fel suntem diferiti.adica el e mai linistit eu aia mai zapacita.se zice ca extremele se atrag darthinking
mmultumesc pentru sfaturile date pana acum!>big grin

| lastman024 a răspuns:

Orice prietenie dintre un baiat si o fata duce la alte sentimente, legea atractiei

| lylo a răspuns:

Ce chestie, si mie mi s-a intamplat aproape la fel; de cand neam cun vb mereu la tel si prin mesaje si pe mess... dar km peste o luna m-a intrebat daca vreau sa stau cu el. si eu am zis ca nu. de atunci nu mai suntem asa in relati buna, adica nu mai vb la tel sau pe mess, iesim impreuna din joi in paste... eu una zic sa-ti dai seama mai intai daca il placi sau nu! poate o sa aveti o relatie :X! succes

| LovعlyFeelings a răspuns:

Pai da, mi s`a intamplat acum 3 zile >.>.
Ii placea o prietena de-a mea, iar dupa aceea m`a " iubit " si pe mine. Facea orice ca sa se bage in seama, se dadea in spectacol uneori. Nici nu stiam daca tineam la el straight face. Intr`un final, am fost cu el 2 zile, dupa care relatia n`a mai mers fiind ca toti isi bateau joc de el iar eu nu`i puteam lua apararea. Oricum, incearca sa il cunosti FOARTE bine ca sa stii ce`i poate capu` iar apoi daca este nevoie puteti continua cu o relatie. Nu fi timida si nu fa tu primul` pas!