| x_9045 a întrebat:

Hei! Ma puteti ajuta si pe mine cu niste idei... maine trebuie sa ma duc la un concurs de desen si o sa se dea o tema legata de ziua copilului si nu stiu ce as putea desenathinking Dau fundita si vot persoanelor care ma ajuta:*

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dar de unde stii tu tema dinainte? Poate fi orisice compozitie, cu orisice tema. Niste copii care se joaca. Trebuie sa cunosti legi de compozitie, anatomie artistica, perspectiva. Trebuie sa fie corect desenat si frumos colorat. etc.

| MMihai a răspuns:

Păi atunci compoziție pe verticală,/ Înălțime. Niște copii între 3 și 6 ani care se joacă la o grădiniță / sau intr-o curte, sau într-un parc, cu niște păpuși mari din cârpa -leu, tigru, câine, etc-și ce mai vrei tu și în planul 2 alți copii care construiesc un fel de castel din cuburi. Sau invers copii cu păpușile în planul 2. Compoziție lucrată preponderent cu culori calde : oranj, oxid oranj, vermillon de cadmiu, rosu de cadmiu deschis, roșu de cadmiu închis, galben de cadmiu închis, ocru galben deschis și închis, un verde cald tip verde Veroneze, etc violet de cobalt deschis, violet de cobalt închis, etc. spre a da o oarecare senzație de bucurie, fericire. Ajunge, că trebuie să fie compoziția gândită de tine, nu de mine.

| escroaca a răspuns:

Niste copii cu baloane in mana day dreaming.

| x_9045 explică:

La concursu la care particip se anunta tema inainte cu o saptamana de a te duce la concurs:p