| giulia283 a întrebat:

Hei! Mi.e mi-a venit menstruatia pentru prima data anul trecut in mai. De atunci a fost neregulat pana in august anul asta. In august mi.a venit pe 16 in septembrie pe 15 si luna asta pe 14. Asta inseamna ca se regleaza? Am 15 ani.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Da, este posibil ca ciclul sa ti se regleze din moment ce ultimele 2-3 cicluri menstruale au avut lungimile apropiate ca numar de zile. Se poate considera ca ciclu menstrual a devenit/este regulat in cazul in care ultimele 6-7 cicluri se vor incadra in tiparul de a fi avut toate in jur de 29-30 de zile cate au avut ceste ultime 2 cicluri mentionate. Multa sanatate!

| giulia283 explică:

Nimeni nu te depăşeşte pe tine.