| Ioanamaria12344 a întrebat:

Hei. Mie imi place foarte mult de cel mai bun prieten al meu dar nu stiu cum sa ii spun. Cand il vad cu o alta fata simt ceva groaznic in suflet, imi vine sa plang. Intr-o seara l-am imbratisat eu pentru prima data(eu fiind foarte rusinoasa dar si el ) si el nu m-a refuzat, m-a strans puternic in brate. Prietenele mele imi spun ca el ma place (dupa comportamentul lui fata de mine) dar eu nu sunt sigura de asta. I-am spus de 1 aprilie ca imi place de el dar nu m-a crezut, spunand ca e o pacaleala de-a mea… Cum sa ii spun iarasi?

Răspuns Câştigător
| Allergikaa a răspuns:

Daca sunteti buni prieteni sigur iti permiti sa mai faci glume pe seama luihee hee. Ai putea spune cand vezi un cupla"ce bine ne-ar sta si noua asa" sau chestii de genul. Trebuie sa faci aluzii cat mai des sau sa-tii faci curaj si sa-i spui din nou ca il placihappy

Dar ma gandesc ca zicand ca glumesti te-a refuzat intr-un mod politicos.
Nu cred in totalitate asta asa ca mai incearca, merita sa lupti daca tii la el. Mult Succes:X!

| Ioanamaria12344 explică (pentru Allergikaa):

Vreau mai multe sfaturi va rog ca nu vreau sa o dau in baralaughing... de exemplu imi trimite mesaje de genul: "ma intreaba multi de ce nu stau cu tine"si apoi eu ii spun ca nu ma placi iar el nu mai spune nimic straight face

5 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Hei. am si eu aceeasi problema. eu sunt cu o fata de ceva timp, dar colega mea de clasa mi-a devenit foarte buna prietena si vad ca si ea ma place, dar nu vreau sa ma despart de actuala. asa ca poate si acel baiat te place, dar asta e. e deja luat straight face. dar incercarea moarte n-are. ai putea sa-l saruti, sa-l mai iei odata in brate si sa-i spui ca il placi. e cel mai bun prieten al tau, asa ca nu se va supara. nu se poate intampla nimic rau, incearca!

| richarddawkins a răspuns:

Si mie daca de 1 aprilie imi spunea, spuneam la fel

| catalin02 a răspuns:

Pai e foarte usoar dar sa imi dai mai multe detalii despre comportamentul sau oricum prindel intr-un loc singur ca in seara in care tea imbratisat... apoi spune-i ce simti pentru el si incearca sa il saruti bft

| Ioanamaria12344 explică (pentru catalin02):

Pai de exemplu cand suntem mai multi afara si vorbeste cu cineva se uita tot la mine nu la persoana cu care vorbeste, ma cheama mereu oricunde, dupa faza cu imbratisarea m-a invitat la o plimbare cu atv-ul doar noi 2 si mi-a daruit un buchet de flori dar fara sa spuna nimic, repet e ft rusinos si el