| Gianina02 a întrebat:

Hei happy. Poate suna putin prostesc, am 22 de ani si nu stiu ce sa fac in acest moment, am nevoie de voi! Imi place de cineva, cu care si vorbesc, ne-am intalnit de 3 ori. Ideea e ca ne intelegem bine, intreaba mereu de mine, dar el nu imi scrie. Daca eu ii scriu vorbim non stop si ma si cheama afara sa ne vedem, DAR repet daca eu ii scriu. Mi se pare timid si am impresia nu vrea ca el sa caute sau poate asa cred eu. De exemplu, ieri am iesit cu vreo 5 prieteni dupa care eu am mers acasa, prietenii mei au mers la o terasa si era si el acolo cu prietenii lui, iar unu din prietenii lui s-au luat de unul din trupa cu care am iesit eu gen " de ce ati stat cu ea, voi nu stiti ca e luata, sau va place sa va bagati peste altii?"...Eu nu inteleg, mi-a spus sa nu ma indragostesc, dar tot el este cel care acum 5 zile m-a sarutat. Nu stiu ce sa fac. sa continui sa il caut eu ( pentru ca mie chiar imi place de el ) sau nu are rost si ar fi mai bine sa ma retrag? Voi ce parere aveti? Ce credeti ca vrea? Va multumesc anticipat, raman recunoascatoare! happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa porti discutia asta cu el, pentru ca noi nu putem sa decidem in cazul lui.
Spune-i ca-l placi daca si el te place si vrea sa fiti impreuna, sa spuna, sa nu se mai joace cu tine, pentru ca nu-i normal sa lase starea asta incerta intre voi.
Macar vei afla un rapsuns clar si vei stii de acolo incotro sa mergi.

| LoveSleep a răspuns:

Ai 22 de ani. Se presupune că la vârsta asta lucrurile ar trebui să fie puțin mai directe și mai mature.
Du-te la el și întreabă-l dacă vrea ceva serios sau nu. De fapt, întreabă-l ce vrea. Spune-i că nu ai chef să-ți pierzi timp cu copii care nu știu ce vor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te cauta inseamna ca nu este interesat, crede-ma ca stiu ce spun, si eu sunt foarte timid, emotiv chiar, dar cu toate asta, cand imi chiar place o fata, o caut si daca ma place si ea face acelasi lucru. Mie mi-se pare corect si clara situatia, pentru el nu esti decat o simpla fata ca sa nu zic o "distractie". Nici nu ma mir ca ti-a spus sa nu te indragostesti de el. Eu cred ca ar trebui sa cauti pe cineva care te merita. Multa bafta!

| viperra a răspuns:

Pur si simplu asteapta sa vezi daca te auta.Da, pare timid din spusele tale, exista foarte multi baieti timizi laughing) Dar daca lui chiar ii place de tine...iti va scrie el.
Succes happy

| ramonia a răspuns:

Asteapta sa iti scrie