| -TattO- a întrebat:

Am nevoie de voi sa ma ajutati, sa ma sfatuiti ca de obicei.

Am tot facut greseli, am crezut ca am invatat ceva si ca nu o sa le mai repet. Dar ma ia valu si deseori gresesc iar.

Ma despartisem de o fata(reiese din celelalte intrebari) si dupa 2 saptamani m-a intrebat de vorba pe mess, cu toate ca ea gresise cel mai mult (era indiferenta fata de mine, tineam enorm la ea)bun! am inceput sa mai vorbim pe mess, ma ascundeam sau incercam sa fiu distant si sa ii dau de inteles ca sa inteleaga ca ea a gresit mai mult. Abia a zis ca a gresit si ea. A inceput sa zica ca s-a schimbat si ca si. a dat seama cum sunt si din astea. Am zis ca hai, sa o luam de la capat. Ne.am vazut, a tipat putin(de fericire, cred) cand ma vzut, si m-a luat in brate(inca ma gandesc la momentul ala, ce dulce a fost). A fost frumos. A 2; a zi dintr. o gluma pe seama colegului ei a inteles o prostie si s-a suparat putin. A 3'a zis era cam suparata din gluma aia cica. I.am explicat ca daca ma uraste si nu se simte bine langa mine sa puna ea stop. Nu a prea vrut, de fapt zicea ca nu vrea sa stau eu cu impresia ca ea e cu altu sau din astea. Da nu ii dadeusem asta de inteles, in fine. Deci nu a vrut sa puan stop. Ne.am impacat si am continuat

Dar ma amagesc singur! de ce nu sunt indeajuns de tare incat sa fiu indiferent si sa nu imi mai pese asa de mult?

Revenind! iar am inceput sa ii arat ca o plac si ca o iubesc.

Azi cand ne.am intalnit era fericita! am iesit la un suc si dintr-o data s-a dus totul! Am petrecut 1 ora impreuna apoi s-a dus pana la bae. Dar faza e ca si. a luat geanta (unde avea telefonul), lucru care nu il facea A stat mai mult ca de obicei iar apoi a revenit si motivu ca si. a luat peria de par.

Dintr. o data m. a apucat o stare de neincredere. Pana la usa nu am mai vorbit cu ea, apoi afara am mai mers, nu mai stiu ce m-a intrebat si apoi mi. a zis PA si plecase de langa mine! Am prins. o de mana si am intor; so intreband. o ce are. Ca cica eu cred ca nu stiu cu cine vorbeste ea la telefon si etc.
A zis ca vrea acasa dar am zis Nu. Am mai tinut. o putin de vorba si pana la urma a inceput sa planga. Poate doar ca sa ma faca pe mine sa fiu mai moale in fata ei stiind ca nu suport sa planga in fata mea. A zis ca vrea acasa. Bun, nu am mai tinut. o si i.am dat drumu. A plecat si eu am ramas langa un bloc. M.am pus pe trpte si am stat putin. Eram derutat (de ce s-a intamplat asta?) apoi dupa 2 minute o vad ca apare inapoi se se uita la mine. Am plecat dupa ea. Am trecut strada si am pus. o pe o banca ca sa vorbim. I.am spus ca a fost ultima oara cand am gresit asa de rau. I.am jurat ca nu o sa se mai intample. Mai multe. stiu ca eu am gresit dar am zis ca o sa ma schimb pe viitor.

Pana la urma a zis sa continuam. Cu toate ca era cam, nu stiu cum sa va explic. I.am zis ca daca are degand sa fie indiferenta sau rece pe viitor sa nu mai continuam, ca ii e mai bine singura. A zis ca nu o sa fie.

Bun, ne.am continuat drumu spre casa ei dupa lungi discutii. Tot o intrebam, esti sigura? zicea ca Da.

Ne.am sarutat si am ajuns acasa la ea. Problema e pe mess. In seara asta a stat putin zicand ca ii e somn si ca are nevoie de somn.

Era cam distanta si imi raspundea ca inainte sa ne despartim prima oara!
a zis ca nu e distanta si ca daca nu imi convine sa pun punct.

Ma lasat asa.
I.am reamintit ce a zis pe drum.
Nu a mai zis decat ok. ca o sa incerce si ca nb.

Nu a zis nici daca vorbim maine nici nimic.

Iara ajung in starea aia nasoala sa imi para rau! sunt multe lucruri cu care nu ne intelegem. Nu vrea sa priceapa ca indiferenta ei e reteta certurilor noastre. Si altele.

Dar oare daca ma schimb, pentru ce as face. o?
cu ea cum ramane? sa las pana maine? daca va fi rece iar?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atat tu si ea santeti diferiti, si chestia cu baia acolo a vb cu altul daca zici ca in poseta avea telefonul mobil, mai bine las-o impace probabil tu ai fost bun si ea a profitat de tine, imi pare rau de tine incearca sa fii si tu singur o vreme, eu m-am obisnuit imediat fac 7 ani de cand sunt asa. Sa auzim de bine

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ştii deja răspunsul dar nu vrei să-l accepţi. Răspunsul e simplu: ALTA!

| Alina0491 a răspuns:

Nu te mai lasa asa in fata ei. O fata ca ea, se joaca doar cu tine. Iti cunoaste slabiciunile si te loveste acolo unde te doare mai tare. Nu mai continua nimic cu ea. nu are rost. Tu, pentru ea, din cate am inteles din cele povestite de tine, nu esti decat o jucarie, nu`i da voie sa te arunce si sa te ia din nou cand are chef. In plus ea e tare nehotarata, nu stie ce vrea. Pt ea nu exista negru sau alb, exista doar gri deschis si inchis sad Ai mare grija ce faci. nu te mai lasa injosit de o fata, nu merita!

| Marcelino a răspuns:

Dupa o experienta sau doua ca astea o sa devii mai puternic, mai sigur pe tine, mai autoritar cand vine vorba de fete. O sa capeti niste experienta si o sa vezi altfel problemele de genul asta.
Eu am avut 2 relatii asemanatoare cu asta si dupa m am schimbat complet.(in bine)
Daca vezi ca fata iti provoaca stari proaste, ca esti mai mult trist decat fericit cand esti cu ea, renunta. Vei gasi fata perfecta pentru tine tot incercand sa cunosti cat mai multe.
Timpul o sa rezolve toate problemele.Bafta!

| Nykwtza a răspuns:

Nu cred ca se joaca cu tine! si nu cred ca a vb taman cun baea, posibil sa vb co prietena ca sai ceara ceva sfaturi! sa nu-i pasat de tine nu avea sa plinga, orke fata care isi bate joc de un baiat nu plinge in fata lui, dar care plinge intotdeauna il iubeste! eu cred ca te iubeste! asteapta un pic, ea acum parca nu are incredere in tine! ei poate ii pare ca nu o iubesti cum arati! asteapta un pic, dar nu-ti schimba sentimentele, fii tot asa si ea va intelege! (eu asa cre) sper ca te-am ajutat happy

| Rossana a răspuns:

Realitatea doare - dar, asa e, cu cat esti mai bun, mai iubitor, cu cat iti areti mai mult dragostea te prinde pe la spate si cu gesturi din astea mici (in baie la tel. cu altul) - si mai mari - si tot asa pana ce reuseste sa te raneasca profund. Partea cea mai najpa e ca nu o sa realizeze cat rau a facut iar asta o sa te faca sa t simti si mai prost! crede-ma am o relatzie de 25 de luni - si daca chiar ti la o persoana trebuie sa inveti sa ti o anumita distanta (normal ca momentele de dulceata nu se lasa deoparte dar - ) hai capul sus! o sa bei un suc in lus!;-)