| Andreiu68 a întrebat:

Salut! Ajutor cu un sfat. Vorbesc cu o fata de 5 zile si din a doua zi am iesit cu ea, a fost ok, vorbea, glumea etc. Am stat cam 3 ore ca era miezul noptii, am dus-o acasa cu masina, ne-am luat in brate si m-a pupat pe obraji. A 3-a ei a 4-a zi nu ne-am vazut gen, ea fiind plecata din oras, am vorbit prin mesaje non stop. A 5-a zi, adica astazi am iesit tot asa seara, am stat 2 ore, ne-am vazut ne-am luat in brate. Dupa ceva timp ea manca guma si i-am zis ca vreau si eu, ea a raspuns ca nu are decat in gura si i-am spus sa mi-o dea pe aia si a venit langa mine si ne-am sarutat. Dupa ne-am luat de mana stateam asa, vorbeam,iar cand a venit vremea sa plece acasa, ne-am luat in brate, ne-am sarutat de cateva ori si am plecat acasa. Cand am ajuns acasa i-am dat mesaj si i-am spus din politete ca imi cer scuze daca am sarutat-o asa, asa am simtit, iar ea a spus ca nu e nimic nu a deranjat-o. Imi imi place de aceasta fata, adica e draguta, e glumeata, imi place. Nu stiu cum sa ii zic daca vrea o relatie cu mine, eu sunt si timid si rusinos din fire, nu stiu daca sa mai ies cu ea iar si sa ii zic fata in fata, sau sa ii scriu pe Instagram asta. Imi e si teama fiindca ea a fost intr-o relatie de aproape 3 ani cu un tip si este singura de 8 luni, poate mna nu mai vrea nimic inca. Desi am 19 ani ar trebui sa ma descurc singur, dar nu ma pricep. Ce as putea face? Cum sa ii zic si ce sa fac?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce-i atat de dificil sa o intrebi daca te place si vrea sa fie prietena ta?
A iesit deja cu tine, asdar ti-a spuna indirect ca te place... acum trebuind doar sa deschizi tu gura, ca sa iti declini intentiile.
Spune-i in fata ca o placi foarte mult, ca-ti este draga, ca-i furmoasa, ca simti bucurie cand esti cu ea, ca sunteti facuti unul pentru celalalta si daca si ea simte la fel, sa fiti prieteni.

| Emilian65 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, spune-i direct ce simti pentru ea.

| ywar a răspuns:

Da, si eu sunt romantic.
I-am dat foenul meu cand era in baie, geeen in cada si geeen s-a stins lumina. si nu stiu de ce.
Ieseau si scantei, erau ca artificiile. Romantic..cu stelute.

| LUKITA a răspuns (pentru ywar):

Ce scrie *Gen*

| anonimuIl a răspuns:

Îi spui la următoarea întâlnire.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Daca v-ati sarutat, clar vrea sa fie cu tine! Spune-i ce simti!

| akaanne a răspuns:

Invit o la o întâlnire și spune i f2f e mai drăguț.

| AlexIonescu39 a răspuns:

Salut! Nu trebuie sa faci planuri și scenarii. Lasă lucrurile sa se întâmple de la sine. Invit-o la o plimbare pe jos și vorbiți, ca să va cunoașteți mai bine.

| Anonimy08 a răspuns:

Dacă ești timid, poți la inceput să vorbești și să îi spui ce simți pentru ea prin mesaje. Când o să te simți pregătit atunci poți să o întrebi dacă vrea să fie într-o relație cu tine. Totuși cel mai frumos ar fi să o întrebi în viața reală, nu prin mesaje. Încearcă să îți faci curaj și să o inviți la o întâlnire, la un suc, la un film, în parc etc., iar într-un moment romantic, poate după apusul soarelui, să o întrebi dacă vrea să fie într-o relație cu tine.
Știu, e mai greu cu timiditatea, dar cu puțin curaj totul o să fie bine.
Sper să reușești! Succes!?

| amii123 a răspuns:

Irelevante toate detaliile de la început, dacă ai putut sa scrii despre asta în mediul online, atunci sigur poti sa i zici si ei un amarat "te plac" si lucrurile vor evolua de la sine de la acest mesaj. raspunsul ei poate fi negativ sau pozitiv, sa te astepti la orice si cam atat laughing