| YoloTime a întrebat:

Hei Salut big grin, am fimoza si inca nu am fost la medicul de familie/medic chirurg....pentru ca am o intrebare. Daca fac operatia chirurgicala,o sa imi afecteze cu ceva penisul? Adica ok,ma scapa de fimoza si o sa pot decolta penisul, dar are si efecte negative?
Cum ar fi incetarea de crestere a penisului sau chesti de astea? P.S am 12 ani xDDD

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fimoza se rezolva printr-o simpla incizie/operatia de largire a preputiului (pielea mobila) de pe penis care acopera glandul (capul penisului). Nu este afectat prin nimic restul penisului deoarece nu este atinsa nicio alta parte a penisului in afara de preputiu (pielea mobila). Operatia de fimoza nu comporta absolut nici un pericol.Curaj.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Operatia de fimoza nu-ti afecteaza buna crestere a penisului. El va ceste ca si cand nu ai fi avut fimoza.