| fridaythe13th a întrebat:

Hei, stie cineva cum se numeste desenul acela care se difuza acum multi ani pe Minimax? Era ceva legat de Povestile Fratilor Grimm, dar se mai numea intr-un fel. Sau desenul acela cum un copil pe care mama lui l-a parasit in fata unei manastiri si traia alaturi de calugari. Tot pe Minimax se difuza de mult! Scuze categoria >:"!

7 răspunsuri:
| llliii a răspuns:

Sin sala grimm [nu stiu daca este scris corect ] si celalalt marceline panivino :*

| danytkd13 a răspuns:

Se numea Simsala Grimmlaughing, iar celalat Marcelino pan y vinolaughing, ce vremuri bunerolling on the floor

| Cristy15 a răspuns:

Acela cu copilul stiu ca era Marcelino Panivino (nu stiu daca e scris corect), eu asa intelegeam.
Celalalt nu mai tin mintebig grin

| Cristy15 a răspuns:

Are dreptate, alea se numesc Simsala Grim... am uitatlaughing

| Alice180297 a răspuns:

Bunafridaythe13th! Desenele se numesc Simsala Grimm si Marcelino pan y vino :*

| fridaythe13th explică (pentru Alice180297):

Multumesc! :*... Cam ciudat sa ma uita la 16 ani jumate la desene, dar mi-e dor! :*

| Alice180297 a răspuns:

Buna,fridaythe13th! *