| BlackBVB a întrebat:

Hei. sunt(am fost) cu un baiat 7 luni.in ultima perioa nu prea a mai mers si l-am rugat pe cel mai bun prieten al lui sa vorbeasca cu el. lui i-a zis ca "se cam plictiseste" cu mine si a aflat de la el ca incearca cu cat mai multe fete pentru ca are impresia ca o sa ramana cu mine.lui ii plac roscatele, eu sunt roscata iar de curand cea mai buna prietena a mea s-a facut si ea roscata.el a inceput sa o placa pe cea mai buna prietena a mea ( am aflat de la bff-ul lui ca ar fi indragostit de ea clown. Prietena mea a cedat iar fostul meu iubit s-a chinuit sa se desparta de mine ieri si i-a iesit. Acum el e cu cea mai buna prietena a mea (ei i-a spus ca vrea sa ne despartim si ea a considerat ca e ok )...Eu inca il iubesc si il vreau inapoi...Cum pot sa il recastig? HEPL crying

8 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Wow! S-a vopsit roscata si gata laughing.
Doamne, cat de superficial poate fi tipul!
Ai aflat deja ca se plictiseste cu tine. Ce mai vrei? Poate sa urle in gura mare ca nu te vrea? Nu te vrea si gata!
Urmatorul! Doar nu ai de gand sa te milogesti in fata lui?!

| h3r a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine, chiar dacă nu înțelegi ce se întâmplă în mare parte...
De ce ești prostuță și nu gândești? Lasă-l în pace pe ăla, e un copil prost.
Băieții vin și pleacă, dacă el a ales să facă așa ceva înseamnă că e vai de capul lui.
Că prietena ta ți-a dat țeapă, nu-ți pasă? Să nu îndrăznești să mai vorbești cu ea. Ignor-o, aratăi că nu tu ești aia proastă, ci ea pentru ce a făcut. Oricum, ei 2 se vor despărți curând și atunci ei îi va părea rău pentru ce ți-a făcut.
Arată-le că nu ești ca ei!

| Cristiann25 a răspuns:

In primul rand raspunde-mi la o intrebare:cum e ala cel mai bun prieten al lui daca il spune? Cel mai bun prieten nu mi-ar face asta niciodata si nici eu lui, suntem ca fratii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai! Cum sa mai vrei sa se intoarca la tine? Inteleg ca il iubesti si inteleg ca treci printr-o perioada aiurea, dar in astfel de momente e bine sa iti asculti mintea! Fii rationala.
S-a despartit de tine,pentru a fi cu prietena ta cea mai buna?! Ce fel de prietena ti-e? Incearca sa eviti astfel de ''prieteni'' pe viitor ca n-o sa-ti aduca nimic bun.
Ignora-l,fii indiferenta, descarca-te cand simti nevoia, asculta melodii triste, revino-ti si fii sigura ca la un moment dat te vei indragosti de cineva care va merita!
Nu fa marea greseala de a te intoarce la el, indiferent ce se va intampla!

O seara placuta!

| 7639781254 a răspuns:

Nu cred ca vrei un asemena bou langa tine! In locul tau as incepe sa-mi caut o prietena adevarata, sa nu mai fiu prietena cu toate parasutele si abia apoi sa-mi gasesc un iubit care sa nu se indragosteasca de o fata doar pentru ca si-a schimbat culoarea parului. Deschide ochii, fato! Fostul tau iubit e un mare bou si prietena ta e pe masura lui! Iti doresc bafta! :*

| figure a răspuns:

In primul rand... cati ani ai?

Apoi... Daca el te-a parasit pentru cea mai buna prietena a ta, si daca in mod clar nu iti impartaseste sentimentele, iti dai seama, rational vorbind, ca trebuie sa uiti de el?

Gaseste pe altcineva. Daca tu iti vezi de viata ta e posibil ca pe viitor el sa fie cel care te regreta. Dar daca te arati incontinuare interesata de el, iti faci singura rau.

Sunt convins ca, rational vorbind, intelegi ceea ce iti spun. Incearca de data asta sa lasi partea emotionala deoparte si sa actionezi rational, intrucat nu poate sa iasa nimic bun daca iti mai pierzi timpul gandindu-te la el sau incercand direct/indirect sa il "recastigi".

| Roxanna112345 a răspuns:

Buna happyPai..in primul rand acea Bff nu este o Bff, parerea mea ca o prietena adevarata nu ar face asa ceva! Si cu fostul tau ai avut o relatie destul de stabila, ceea ce ar fi trebuit sa il faca sa ramana cu tine.Si uite,stiu ca e foarte greu,am trecut si eu prin asa ceva, dar asta e. daca vezi ca nu merge sa il recastigi renunta pentru ca cineva care a facut asta nu te merita. Daca totusi il vrei inapoi, eu zic sa faci asa in fel incat sa sesizeze ca a avut, si a pierdut. La urma urmei, trebuie sa gasesti o cale, pentru ca doar tu il cunosi as ade bine, doar ai fost cu el 7 luni happy Deci, Succes :*

| Telombilo a răspuns:

Buna. Eu zic sa-i spui direct ca il iubesti si nu vrei sa-l pierzi iar daca el nu te mai vrea las-l ca baieti mai sunt nu ca el dar mai sunt.