| LoveIsFunny a întrebat:

am o intrebare...Cum as putea sa imi recastig dragostea de la fostul iubit? pentru ca inainte sa ne despartim se purta ciudat cu mine si am preferat sa ne despartim...si eu inca tzin la el dar par indiferenta.Cum as putea sa imi recastig dragoste lui? sau nu pot? daca da ajutati-ma pls(dau funda)dar nu ma criticatzi

Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| secret_4992 a răspuns:

Nu te critica nimeni iza, doar ce-i care nu au trecut prin asa ceva nu te inteleg si eu la randul meu am avut aceeasi poveste ca a ta dar nu il bagam in seama deloc in timp ce el vorbea cu alta fata si eu stateam cu altcineva chiar daca nu iubeam acea persoana si pe el il deranja lucrul asta, trebuie sa ai rabdare sa te faci ca nu iti pasa iar la un moment dat se satura si vine el la tine, eu iti doresc succes si sa ai grija de tine...app cati ani ai? pup:*:*:*:*

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca tii neaparat sa te impaci cu el,raspunsul tot la tine este.Tu ii stii slabiciunile,tu stii ce i-a placut la tine. Daca i-a placut o data,cel mai probabil o sa-i placa si a doua oara.
Gandeste-te bine,insa, pentru ca daca te impaci cu el si va reincepe sa se poarte ciudat, iti va fi tare greu sa treci prin aceleasi lucruri.
Tu decizi.

| MMihai a răspuns:

Ce știu eu sau altul/ alta, ce a fost între voi? Astea sunt decizii pe care le iei singură! Cum să procedezi concret, nu vă cunosc, pe nici unul. O fată de liceu, nu ar trebui să mai pună asemenea
întrebări, cu răspunsuri inutile. Dacă ești la gimnaziu, ar trebui să te gândești la carte, nu la masculi.

| alexutza003 a răspuns:

Dece sa te criticam cred ca toti trecem la un moment dat printr-o situatie asemanatoare din punctul meu de vedere daca el incepuse sa se compoarte ciudat inseamna ca nu mai era atras incantat de relatia asta si ai suferi daca ati reusi intr-un final sa va impacati

| AndreeaEma a răspuns:

Acum nu stiu ce intelegi tu prin "se purta ciudat", te referi la faptul ca se indepartase de tine? Daca da atunci iti pot spune ca nu exista prea multe sanse, si chiar daca va impacati nu o sa mai fie ca la inceput, asa cum iti doresti sa fie. Ma uitam si am vazut ca ai scris ca pari indiferenta, f. bine faci. Nu sunt prea multe sfaturi de dat, pentru ca nu stiu daca el mai tine la tine, daca ar vrea sa va impacati. Incearca sa te apropii de el (ca si prietena ), sa vezi cum reactioneaza.Eu doar ti-am dat un sfat, tu decizi cum o sa procedezi. Sper ca te-am ajutat. O zi buna!
P.S: Nu avem de ce sa te criticam, iar cei de pe TPU nu ar trebui sa te ajute doar pentru o funda!

| LoveIsFunny explică:

Am 12 ani...eu am stat aseara cu un pusti(nu suntem impreuna)dar s-a uitat urat si mi-a trimis un mesaj cu"casa de piatra" si l-am sunat dupa aceea, la un doment dat m-a sunat el sa ma intrebe ce fac si i-am zis ca sunt cu acelasi baiat la mine in poarta, iar dupa 10-15 min m-a sunat iar "sa vada ce fac"minciuni il cunosc el def ma sunase sa vada daca mai sunt cu baiatul ala in poarta ma rog. el (fostul iubit)dupa cum se da pe langa mine pe afara si dupa cum a inceput sa ma sune sa vada ce fac cum facea cand eram impreuna. cred ca vr sa ne impacam sau poate nu dar chiar numai stiu ce sa facsad mersi de ajutor secret)pup:*>big grin