| anonim_4396 a întrebat:

Hei.Sunt băiat şi am 17 ani. Sunt unul dintre cei mai nepopulari de la mine din clasă datorită timiditătii şi a lipsei de încredere în forţele proprii, probabil de-asta nicio fată nu mă place.Sunt înalt şi slab. Dacă m-aş apuca de sală, oare m-ar ajuta să scap de timiditate şi să încep să am tupeu?

Răspuns Câştigător
| Cupcake a răspuns:

Da, sala ar putea sa-ti ofera atat un fizic mai satisfacator, cat si incredere in fortele proprii. Vezi doar sa nu exagerezi cu asta si sa devii un ingamfat. Succes.

10 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Incearca sa te apuci de ceva ce iti place si de sala, cu timpul cand vei creste o sa scapi de timiditate!

| CapitanuSemafor a răspuns:

Nu. Da. Desigur.

| RexCuParuCret a răspuns:

Da te-ar ajuta dar ai grija sa nu cumva sa devi arogant, ingamfat sau mandru.

| FlooPp a răspuns:

Poate te-ar ajuta, in legatura cu aspectul fizic. Pentru a avea ''tupeu'' Curaj fii constient in fortele tale si increzator nimic rau nu se poate intampla (atata timp cat nu exacerezi). Problema cu fetele hmmmm... Incearca sa vorbesti cu ele, fa glume cu ele, ajuta-le cand au nevoie, razi la glumele lor, povesteste cu ele etc. Doar gandest-te ca timiditatea nu te ajuta, ai incredere in tine si totul va merge de la sine.

| Waffen18 a răspuns:

Si eu eram ca tine ( dar nu slab ), eram timid in clasele 1-5 dar din a 6 a am inceput sa fiu mai tupeist, am inceput sa pun pe mine ( masa musculara ) iar acum uite-ma, profesorii ma fac nesimtit ( sa nu exsagerezi ca mine ), cumparati gantere si trage de ele

| 75414254 a răspuns:

Hey, buna Alexandru eu sunt fata si suntem de aceeasi varsta happy si eu am fost foarte timida pana la varsta de 15 ani jum dar apoi mi-a trecut pentru ca sunt foarte sociabila si vorbeam cu multe persoane si nu puteam sa fiu mereu timida chiar daca asta faceam uneori aveam si latura asta mai tupeista dar greu am reusit sa o scot la suprafata si acum iata-mahee hee inca mai sunt putin timida dar nu ca inainte. ai putea sa faci si sala este o idee destul de buna pentru ca in jurul tau or sa fie alte persoane, ceea ce iti mai trebuie este un anturaj sau niste prieteni cu care sa comunici des si incearca sa fi cat mai tu insati...ar mai fi niste chestii dar nah sper macar sa te ajute si astea happy

| Fintommi a răspuns:

Daca te apuci de sala nu o sa aiba nici o legatura cu timiditatea ..si cu fizicul tau. Totusi nu ar strica ceva forta sau muschi la un baiat happy Cat despre chestia cu timiditatea ..umh, incearca sa fi mai tupeist! Nu te mananca nimeni; mai ales atunci cand o sa fi si mai puternic, nu o sa se mai ia nimeni de tine daca comentezi ca stie dupa ca nu esti nici tu slab xD Incearca sa iti faci si prieteni sa nu mai fi asa timid; o sa te ajute, intra in vorba cu colegii sau alta lume, nu numai pe internet. Bafta!

| kovacskriszti a răspuns:

Asta nu mi se pare o solutie dar ar fi bine sa te apuci de ceva care iti place si sa ajungi sa fi bun la acea chestie si astfel o sa iti vina si increderea.

| bibobia a răspuns:

Te-ar putea ajuta, sau ai putea sa incepi sa-ti faci un prieten cu mai mult tupeu...cred ca asa ai putea sa prinzi mai mult curaj, cat despre fete nu te grabii ai destul timp, nu te grabii, sau ai putea sa cauti o fata la fel ca tine, bagate si tu in seama cu el/ea/ele/ei, nu iti face nimeni nimic, doar sa nu te apuci sa-i jignesti, sa te dai mare ca altii etc succes :***

| Cătălinkic a răspuns:

Cred ca da, nu fi timid esti băiat totuși...