| toinfinityandbeyond a întrebat:

Hei.sunt noua aici..si am zis ca poate ma puteti ajuta in privinta unui lucru..Am 15 ani si sunt cu prietenul meu de 4 ani si ceva. Ne intelegem foarte bine avem de gand sa ramanem impreuna mult timp de acum in colo.Dar nu asta e problema. Ne-am gandit sa ne incepem viata sexuala..Credeti ca este ok sau ar mai trebui sa asteptam? El are aceeasi varsta ca si mine..Stiu ca suntem inca mici si avem timp dar ne-am gandit ca dupa 4 ani buni sa incercam si asta. Aveti ceva sfaturi sau ce ar trebui sa fac prima data daca chiar o facem? Va rog sa nu ma luati peste picior sau chestii de genu. Multumesc mult! Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| ingeratragator a răspuns:

Eu spun sa mai asteptati pana la 17-18 ani totusi inca nu v-ati dezvoltat complet si este si mai bine pentru amandoi daca va iubiti asa mult cred ca o sa puteti sa mai aveti rabdare inca 2-3 ani

5 răspunsuri:
| Ovydiw a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic, oricum acum nu mai e ca pe timpuri sa o faci la 25de ani prima data...
Altii de 13-14 ani o fac dupa cateva saptamani, eu zic ca sunteti capabili.
Dar oricum nu prea este foarte bine, depinde de voi tot cum hotarati voi va ramane.
Si daca o faceti sa aveti grija la prezervativ si sa nu afle parintii, ca dupa nu stiu cat de mult o sa mai ramaneti impreunahee hee.
Deci ati putea incercatongue
Dar asa numai daca esti si tu 100% de acord sa nu te lasi influentata de prietenul tau.
Bafta!

| adyii a răspuns:

Parerea mea ie sa nu faceti inca suntei prea mici eu sfatuiesc sa mai asteptati ca ieste timp si poate astepapta si prietenul tai asta depinde de voi 2 daca vreti voi

| KARAoke a răspuns:

Eu cred ca mai intai ar trebui sa te interesezi despre asa-zisul 'SEX' pentru ca nu poti incepe o relatie sexuala daca nu stii cate ceva despre asta(adica gandeste-te ca te trezesti in pat cu prietenul tau si nu stii cum sa incepi, nu stii ce sa faci)
In al doilea rand parerea mea este ca esti prea mica pentru asa ceva si ca cel mai bun lucru ar fi sa astepti macar pana la 17-18 ani, insa daca cu adevarat simti o atractie fata de prietenul tau poti sa te rezumi doar la "a face dragoste"
ASTA ESTE CEL MAI BUN LUCRU CA SA ITI SATURI POFTELE laughing

| adyii a răspuns:

zic sa mai asteptati ca sunti unpic cam mici aveti rabdare k daca credeti ca nu si vreti cel mai bine ie sa folosit prezervativ si asa ie bine voi stiti

| DNSK a răspuns:

De la 11 ani esti cu el? 11? wow..lumea asta ce se schimba.