| neUtilizator a întrebat:

Oameni buni, ce s-a intamplat cu tpu.ro? nu mai beneficiezi acum de nici un raspuns favorabil? De o bucata de vreme la nici o intrebare nu mi s-a raspuns convenabil. Eu cred ca acest site, incetul cu incetul, se destrama si in scurt timp nu va mai insemna nimic. Nu ar trebui sa facem ceva in privinta asta? Am observat ca au mai mare succces "intrebarile" de genu: "cine e nascut in aceeasi luna cu mine primeste un fundoi cat el de mare", pe cand la intrebarile serioase nu raspunde nimeni. Am impresia ca romanii trebuie sa-si gaseasca alt site de-acum incolo pentru mangaiere si sfaturi, pentru ca tpu.ro a ajuns de rasul curcilor... Eu una, daca nu se face ceva in privinta asta, imi dezactivez contul fiindca nu mai am parte de ceea ce ma asteptam de la site-ul asta. Nu stiu daca pe voi va intereseaza atitudinea mea, dar eu sunt revoltata.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Stii ce ar trebui sa faca romanul? Sa isi traiasca viata si nu sa caute vorbe bune si mangaieri de la niste straini. Ce e asta? Sunt mii de intrebari cu aceeasi tema? Si atunci ramane intrebarea:fratilor voi aveti parinti/prieteni/profesori carora sa le spuneti problemele voastre? Eu nu te cunosc, degeaba ma intrebi pe mine daca sa te combini cu X.Sincer mi se pare aiurea.Se vede ca cu cat evoluam cu atat ne prostim si mai rau si incepem sa inlocuim prietenia reala si palavragitul cu niste straini care nu au nici cel mai mic interes sa iti dea sfaturi utile

| Denisa a răspuns:

Nu esti singura persoana revoltata de pe acest site. Categoria conversatii si adolescenti sunt pline de "intrebari" prin care copilasii dau funda ca sa le fie facuta tema. Categoria sex si dragoste e plina de alti copii care vorbesc foarte degajati de cum "si-au tras'o in scara blocului", etc. Din fericire nu sunt toti utilizatorii asa de imaturi si de needucati. Pentru acea mica-mare parte de utilizatori decenti eu zic ca ar trebui sa iti tii activ contul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e, intrebarile puse de indivizi care se plictisesc si care dau funda daca ghicesti nu stiu ce sau cele puse de obsedati sexual si multe alte specimene, primesc raspunsuri cu nemiluita.Astia trebuie ignorati dar din pacate nu toti gandesc asastraight faceSi eu o sa imi sterg contul daca mai continua mult asa. M-am gandit sa ajut pentru asta mi-am facut cont aici dar daca nici asta nu se poate ce sa mai zicem ca sa fi ajutat...

| neUtilizator explică:

@april e adevarat, tpu.ro m-a ajutat foarte mult in trecut, am primit foarte multe raspunsuri frumoase, insa in ultima vreme nu prea am mai benficiat de aceeasi abundeta. am foarte multe intrebari cu doar 1, 2, 3 raspunsuri. la asta m-am referit eu. da, recunosc, inainte era foarte util acest site, insa nu de mult timp s-a schimbat asta.

@onutzu nu ai chiar in totalitate dreptate fiindca prietenii virtuali sunt si ei prieteni totusi. unii au o mai mare experienta decat tine si stiu ce e mai bine, ce sa alegi, chiar daca persoana respectiva nu te cunoaste in realitate. atunci cand simti ca toti prietenii tai din copilarie te tradeaza si ca nu mai ai pe nimeni, stii ca prietenii virtuali nu au de ce sa fie suparati pe tine. iti poti gasi, totusi, mangaierea in ei cateodata