| Innorat a întrebat:

Sunt cu iubitul meu impreuna de 2 ani: ne iubim, ne intelegem, ne respectam, totul decurge ok. Eu am 17, iar el are 20. Suntem amandoi virgini. Cand credeti ca ar trebui sa ne incepem viata sexuala?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi momentan esti mică, dar masaj i ti face? Îl lasi?

| RAY a răspuns:

Totul depinde de ce anume vreti voi doi, vreti ceva serios ramai asa cum te-a lasat mamika ta virgina daca o faci si te lasa ce faci, fa-o in nunta nunti la anul sau cand o sa fie, nu te darui asa ca nu ai ce face pune valoare pe virginitate e o parte din tine importanta daca are 20 nu prea a avut noroc la fete sau e timid in fine, un nou fericit, ai doar 17 esti minora e ilegal asa ceva crezi ca legea e facuta asa din prostie, sexul e un pas in viata daca stii sa il valorifici

| neutrino a răspuns:

Atunci cand tu vei fi pregatita, nu numai fizic. Atunci cand se va intampla, trebuie sa accepti ca vei face sex cu el ( tu atunci te vei minti singura, crezand ca e dragoste) si nu poti avea dreptul si la alte pretentii. Momentan, nu esti inca pregatita, ai doar dorinta de a deveni o tanara femeie, ceea ce, fie vorba intre noi, nu-i o mare scofala, si nici o mare realizare.

| SefaTa97 a răspuns:

Bună.
Vă începeţi viaţa sexuală atunci cand simţiţi nevoia. Când vă simţiţi pregătiţi.
Nu o faceţi de dragul de a o face!

Răspuns utilizator avertizat
| PsychologistT a răspuns:

Surprinzator ca el la 20 de ani e virgin.
Viata sexuala v-o incepeti cand simtiti ca sunteti pregatiti pentru asta, si vreti cu adevarat. Asta vine de la sine, nu trebuie planuit.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Cand o sa fie momentul va veni de la sine nu va ingrijorati, sizi mr ca e virgin asta inseamna ca nu este un pishopat afemeiat.

| DontDifferent a răspuns:

Hello