| Anonymus995 a întrebat:

Hei...sunt prieten foarte bun cu o fata.cam singuru baiat care o respecta si se intelege bine cu ea.am intrebato azi daca vrea sa fie cu mine...mai in gluma la inceput dar apoi am insistat si i-am spus ca nu glumesc.ea a spus "chiar nu stiu" si tot evita sami raspunda.ma intreba alte lucruri.in final mi-a spus ca o sa se mai gandeasca. Deci un prieten dea meu o intrebato daca ma place si ea o zis da, si i-am si zis:daca nu vrei nu-i nimic no sa ma supar..ramanem prieteni si chiar vorbeam serios.si ea ma cunoaste si ma crede cand ii spun ceva calumea.
ce credeti ca e in capu ei acum? si ce ar trebui sa fac acum? nu sunt disperat.vai! oare la ce se gandeste, oare ce-am facut rau dar sunt curios ce sa fac in continuare

5 răspunsuri:
| JustmeSorin a răspuns:

Pff...si eu am patit exact la fel numai ca la mine a fost si mai complicat si s-a terminat prost pentru mine. Ea avea prieten, dar am inceput sa ne intelegem foarte bine, imi spunea totul si avea incredere in mine. Pana la urma m-am indragostit, si rau am facut. Cand i-am spus ce simt pentru ea, si ea mi-a spus ca simte la fel pentru mine (si eram in culmea fericirii), dar nu se poate desparti de prietenul ei pentru ca are multi ani cu el (si s-a prabusit totul). Dar, na, asa a fost la mine, ea avea prieten. Daca prietena ta nu are, e 80% posibil sa accepte. Incearca sa ii arati ca nu esti doar un prieten, si cand mai vorbesti cu ea aminteste-i de cat de bine va intelegeti si cat de bine va completati. Sper sa reusesti, pentru ca daca te refuza e al dracului de greu (cel putin pentru mine a fost, chiar daca si acum sunt la fel de bun prieten cu ea). Asa ca succes! Peace!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie sa ai putina rabdare, caci s-ar putea s-o fi surprins putin. Oricum fetele sunt invatate sa nu raspunda din prima.N-o grabi, dar poti sa-i oferi o floare.Bafta!

| irrumator30 a răspuns:

Eu cred ca ai socat-o cand i-ai pus intrebarea si ai luat-o pe nepregatite, ea ne mai fiind in stare sa se concentreze si sa-ti dea un raspuns. Ai putina rabadare, continua sa vorbesti cu ea, nu te distanta prea mult pentru a nu-i da sentimentul ca arunci bomba si fugi. La un moment dat, invit-o la o plimbare. Incearca sa o iei de mana, usor si intreab-o ce simte ea pentru tine. Cauta o banca unde sa puteti vorbi fata-n fata si incearca sa strecori subtil un sarut printre cuvinte. Restul va veni totul de la sine.

| BeibiiC a răspuns:

Pai poate se gandeste la faptul ca in joc e prietenia voastra, daca face acel pas mare incat sa iti spuna ca DA, atunci risca foarte mult prietenia voastra, gandeste-te, de la prieteni pana la iubiti, exista o linie foarte fina, iar daca treci acea linie, totul nu v-a mai fi ca la inceput. Acum nu mai e nimic de facut, daca ai dat acest pas, continua inainte orice s-ar intampla big grin. Sper ca sfatul meu iti e de folos.

| StayStrong99 a răspuns:

Pai se pare k si ea te vede ca un amic si nu ca ceva mai mult
poate din punctu ei de vedere nu esti tipul de persoana cu care ar vrea sa fie impreuna dar daca tot va intzelegetzi bine dubiul e asta... ori sa stee cu o persoana cu care se intelege bine da nu-i genul ei ori sa ramaneti amici si sasi caute norocu cu vreounu cum ii placethinking