| Anonymus995 a întrebat:

Hei...sunt prieten foarte bun cu o fata(vb despre orice foarte deschis si stam des pe afara).si sunt sigur ca ma place…100% sigur…eu am observant prietenii mei, ai ei au observant si ea chiar a recunoscut(i-a spus unui prieten bun) am intrebat-o ieri daca vrea sa fie cu mine...mai in gluma la inceput dar apoi am insistat si i-am spus ca nu glumesc.ea a spus "chiar nu stiu" si dupa aia spus "alex,eu am ceva pe suflet acum, nu-ti pot spune si nu e despre tine, e despre mine".eu am crezut ca e asa…sa mai traga de timp.In final mi-a spus ca o sa se mai gandeasca. Azi de abia am vazut ca avea ceva la status …un citat din care mi-am dat seama ca i-a murit cineva apropiat.si mi-am dat seama ca ea chiar a vb serios si eu chiar mi-am ales un moment foarte prost sa o intreb asta.
ce credeti ca e in capu ei acum? si ce ar trebui sa fac acum? sa mai aduc in discutie ca am intrebat-o asta?

4 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Logic ca nu...iti dai seama ai facut-o sa se simte foarte proststraight face Dar asta e viata nu ai avut de unde sa stii... Daca spune ceva iti ceri scuze si o ei in bratehappy.

| Dianaㄨ a răspuns:

Buna!
Sfatul meu este sa o mai lasi macar 3 zile de acum incolo sa se linisteasca.
Dupa, trebuie sa ii explici ca nu ai stiut deloc de ceea ce i s-a intamplat si, daca ai fi stiut, ai fi fost alaturi de ea si n-ai fi ales un moment atat de nepotrivit sa o intrebi acest lucru.
Explica-i ca orice ar fi si indiferent de raspunsul ei veti ramane prieteni si ii vei fi alaturi, ca ti la ea si ca speri sa te ierte pentru alegerea momentului nepotrivit.
Probabil ca ea isi da seama ca nu aveai de unde sa stii, si, daca chiar te place, nu-i nicio problema si te va intelege!
Mult succes si un week-end minunat!
Pentru mai multe detalii si raspunsuri, acceseaza meniul "Contactati-ne" de pe site-ul :
http://educatiasexuala.ucoz.ro/

Pa-pa!

| maryand12 a răspuns:

Mai bine ai incerca sa o ajuti sa treaca peste... apoi sa mai incerci(dar sa incerci cand esti 100% sigur ca e bine) sper ca te-am ajutat!

| Leah a răspuns:

Las-o o perioada, adica nu mai pomeni despre "relatia" voastra.Incearca sa o ajuti, fara sa insisti prea mult...Sa vada ca are pe cineva care o intelege si o ajuta in momente grele, si vei impusca 2 iepuri dintr-odatahappy.