| Anonymus995 a întrebat:

Hei...sunt prieten foarte bun cu o fata.cam singuru baiat care o respecta si se intelege bine cu ea.am intrebato azi daca vrea sa fie cu mine...mai in gluma la inceput dar apoi am insistat si i-am spus ca nu glumesc.ea a spus "chiar nu stiu" si tot evita sami raspunda.ma intreba alte lucruri.in final mi-a spus ca o sa se mai gandeasca.ce credeti ca e in capu ei acum? si ce ar trebui sa fac acum? nu sunt disperat.vai! oare la ce se gandeste, oare ce-am facut rau dar sunt curios ce sa fac in continuarebig grin

7 răspunsuri:
| DANyi a răspuns:

Ai luat-o cam prea direct ca vrei sa fii cu ea. Dar orice ar fi, marea majoritate a fetelor sa stii ca nu iti vor sari in brate din prima. Deocamdata, avantajul e tot la tine. In mintea ei, poti fi tu, cel care a avut curajul si discretia de ai spune sincer ceea ce simti. Nimic nu vei primi daca nu insisti putin, asa ca pot sa spun sa nu te dai batut decat in momentul in care ea iti spune verde in fata ca nu vrea sa fie cu tine. Nu a spus, inseamna ca vrea, dar ii e teama sa iti spuna. Stiu din experienta. Numai bine!

| EnvyU a răspuns:

Amice ai inceput prost ca cu ea pentru ca ai intrat in zona prieteniei, crede-ma ca ea nu vrea sa fiti impreuna pentru ca te vede ca pe un prieten foarte bun si pentru fete diferenta dintre prieten si iubit e enorma, pentru noi nu e nici o diferenta. Ar trebui sa accepti ca nu poti fi decat prieten cu ea. Sau uite cum poti sa faci, iesi cu ea, doar voi doi la un bar intr-o seara, daca vrea inseamna ca ai o sansa, daca te refuza... poti sa iti iei gandul happy si daca accepta vezi poate continuati seara la tine sau la ea tongue (dar deja e wishful thinking)

| B3b3Bo55 a răspuns:

Pai fra daca ti-a spus ca se gandeshte sigur o sa-ti zica da laughing uh doar asteapta thinking oricum altceva mai bun n'ai de facut happywinking

| mayweather01 a răspuns:

Surpirnde-o cu ceva. daca se poarta asa cum ai zis in cele mai multe cazuri nu vrea sa fie cu tine si cred ca ii este rusine sau o retine ceva sa te refuze.

| toly a răspuns:

Foarte bine ai facut ca i-ai spus ce simti pentru ea.Cred ca ar trebui sa o inviti sa iesiti undeva si sa vezi cum decurg lucrurile parerea mea e sa nu disperi indiferent de rezultat oricare ar fi el fete sunt tu doar trebuie sa o gasesti pe cea care sa te iubeasca si pe care sa o iubesti si tu. Oricum multa bafta. Funda?

| Anonymus995 explică:

Deci un prieten dea meu o intrebato daca ma place si ea o zis da, si i-am si zis:daca nu vrei nu-i nimic no sa ma supar..ramanem prieteni si chiar vb seriosbig grin

| Scrabby a răspuns:

Pai exact asa mi s`a intamplat si mie (sunt fata)hee hee si in capul meu era ceva de genu` "leave me alone" laughing) adica daca a evitat, dupa parerea mea de fata si dupa experienta asemanatoare, as putea spune ca nu prea vrea... si nu poate sa spuna NU, avand in vedere relatia voastra de prietenie. acum nu stiu ce sa zic, dar ea se gandeste la cum sa faca sa-ti zica nu fara sa te raneasca... sau ii place de altcineva si nu se simte bine sa`si bata joc de tine happy poate te ajuta raspunsul, poate nu! funditabatting eyelashes