| Loulou2903 a întrebat:

acum 2 zile am întreținut relații sexuale cu prietenul meu si acum ma ustura cand urinez, plus ca uitându \-ma in oglinda am văzut o pielita si zona este rosie.Am inteles ca este din cauza lubrifierii insuficiente si ca o sa treaca, dar totusi, voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate te-a inselat si ai infectie

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este o infectie cu transmitere sexuala, pentru ca iritatia de la sex, trebuia sa treaca in 24 de ore ori suntd eja 2 zile de atunci.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca senzatia de usturime apare doar in momentul in care are loc urinarea, reiese ca de fapt senzatia de usturime este situata si localizata la nivelul uretrei si nu al vaginului. In cazul in care acest rationament este corect, se poate aprecia ca fiind posibil ca in urma actului sexual amintit sa se fi produs o infectie a aparatului urinar. Insa in cazul in care senzatia de usturime se manifesta la nivelul vulvei si a intrarii in vagin, este posibil ca senzatia de disconfort/usturime, sa fie provocata de o lubrifiere insuficienta in urma careia s-a inflamat zona vulvo-vaginala si in contact cu urina eliminata sa apara senzatia neplacuta, care va dispare de la sine. Multa sanatatE!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca n-ai facut sex demult, e normal si iti vei reveni.
Daca nu, e posibil sa fie o infectie.

| mmtmx a răspuns:

Da se poate sa fie din cauza ca nu erai destul de bine lubrifiata cand a fost penetrarea sau se poate sa fie o infectie minora care ar trebui sa treaca in cateva zile, daca nu du-te la u control, asa o sa fii cel mai sigura happy