| Alexandra42345678 a întrebat:

Acum aproape 2 luni i-am spus unui băiat, fata în fata, ca îl plac. Pe moment a reacționat urât, a spus Așa si? Nu mersi.
De atunci la școală se tot uita la mine, îl surprind când mă privește pe geam, sau când mă întorc el are privirea pe mine. Câțiva l-au întrebat dacă vrea să fie împreună cu mine iar el a spus Nu. Dar prietenii lui îmi spun aproape în fiecare zi ca el mă place. Acum nu stiu dacă spun în glumă sau nu.
Cand sunt în preajma lui devine timid și nu vorbește.
Credeți ca este posibil sa mă placă?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi indicat sa stai in espectativa pentru a vedea care vor fi reactiile lui in viitor apropiat. Probabil ca ii esti pe plac insa datorita timiditatii de care da dovada nu indrazneste sa-si exteriorizeza sentimentele. Continua ca si pana acum si da-i in continuare "semnale" ca nu iti este indiferent insa asteapta si lasa-l pe el sa faca pasul decisiv. Daca vezi ca totusi ezita s-o faca, "excita-i" sentimentele prin farmecele specifice voua fetelor. Succes.

| OldSoul a răspuns:

E indecis baiatul, nu ar vrea sa piarda ocazia de a fi cu tine, dar parca nu il atragi foarte mult, si stie ca nu ar fi ceva de viitor, ceva serios.
Si nici el nu stie ce sa faca, analizeaza situatia si pe tine tot odata sa vada daca merita sa incerce sau nu.

| Lawliet14 a răspuns:

E cam incuiat. Parerea mea este ca te place si trebuie sa te tii de el pentru ca amandoi sa fiti fericiti. Poat nu va ramane la fel de incuiat, cine stie... Oricum vrei sa te convingi!

| MarianAlex112 a răspuns:

Incearca sa iesi cu el undeva doar voi 2. singuri departe de lume doar voi 2 ata si o sa vezi dupatongue

| Jessica007 a răspuns:

Ciudat tipul, iti da de inteles ca te place dar cand i-ai propus sa fiti impreuna te-a refuzat.Partea interesanta este ca pana acum nu se uita dupa tine. Abia dupa ce i-ai spus ca il placi a inceput sa dea semne. Dupa parerea mea poate sa fie o pacaleala. Daca te placea te aborda el primul nu tu si plus de asta accepta sa fie cu tine. Ignora-l deocamdata sa ii vezi reactiile dupa.Nu mai fii in limba dupa el ca acum deja iti stie punctul slab si se joaca cu tine.Fii indiferenta deocamdata, si lasa-l sa fiarba in suc propriu.Bafta!

| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Pai simplu fapt ca l-ai abordat direct si i-ai spus in fata ca il placi l-a inhibat si de aceea te-a refuzat (face pe innabordabilul), dar stai linistita ca te place din cate imi dau seama din ce spui, asa ca fi discreta si arata-i ca il placi si apoi vedeti voi care va face primul pas.