| Anonime682964773 a întrebat:

Bună TPU!
Vreau să vă cer părerea vouă fetelor.
De 8 luni îmi place de un băiat timid dar foarte simpatic.Amândoi suntem timizi și ne este greu să comunicăm.La început,nu credeam că îmi v a da nici un fel de atenție dar pe parcursul timpului, văd schimbări cum ar fi:
În autobuz mereu stă lângă mine oricâte locuri ar fi
Îi pasă dacă mă deranjează ceva, m-a și întrebat odată
Când îl întreb ceva îmi răspunde foarte frumos și când îi spun "Mersi" el îmi răspunde "Cu mare drag"
De câte ori vorbesc cu el băga capul în pământ și se panicheaza
Când este lângă mine mă privește iar când întorc privirea face și el la fel
Când este lângă mine este încordat, se joacă cu husa sau orice altceva
Îmi zâmbește
Se uită insistent la mine
Dar cu toate astea nu mi spune dacă mă place sau nu se bagă în seama cu mine decât dacă incepi eu discuția și devine dupa curios despre mine.
Și în plus nu mă urmărește nici pe Insta.Dar când i-am cerut Instagramul a fost foarte fericit
Acum fetelor aș vrea să știu dacă doar mă simpatizeaza sau începe să prindă sentimente față de mine?
Va mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Din perspectiva mea de băiat (nu sunt fata,dar te ajuta și părerea unui băiat,sa-ti zic cam cum ar vedea el lucrurile)
Pot spune că te place serios doar că posibil el sa creadă că nu-l placi suficient,nu e sigur de ceea ce simți.El fiind mai timid,posibil să aibă aibă dese momente in care se gândește la tine, dar fiind mai timid, nu prea-si poate verbaliza sentimentele.
Deși el este mort după tine, nu îți poate verbaliza ce simte dar îți arată asta prin gesturi.
Că nu ți-a dat follow pe ig, asta e copilărie, o să-ți dea când e el 100% sigur,o sa-ti dea, nu te agita!
El, vad eu, că e introvertit de fel și daca tu ești cea mai "curajoasa", mai extrovertita, spune-i tu că-ți place de el și vei vedea că și el îți va confirma acest lucru.De asemenea,nu încape loc de orgoliu,nu trebuie sa-ti pui problema "El e băiat și ar trebui să facă primul pas,daca nu-l face,e un fraier"Nu e nimic ciudat daca o fata ii spune băiatului pe care-l place că îl simpatizează, ciudat e sa iubești pe cineva și să taci, crede-mă!
Ia-l ușor, deși e el mai timid, daca știi cum să-l ții aproape nu te vei păcăli, de obicei cei mai introvertiți, iubesc mai cu foc și mai profund.
Multa baftaaaa îți doreeeeeesc!

| VoidEternal a răspuns:

Multi baietii decid sa se abtina de la a face anumite gesturi daca nu sunt foarte siguri ca fata ii place. Pentru a nu cadea in penibil sau a nu fi etichetati drept "creepy".

Deci daca vrei sa reactioneze va trebui sa ii dai semnale mai puternice. Te place sigur.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, pare destul de evident ca te place, doar ca cel mai probabil ii este frica de " un refuz" și probabil de gândul ca nu este " reciproc ", din aceasta cauza așteaptă totul de la tine.