| PinkkRosee a întrebat:

Hei happy.
Deci, îmi place de un băiat, dar nu știu dacă și lui ii place de mine.Suntem în aceeași clasa.Nu sunt sigura ca și el ma place. Câteva chestii care m-au făcut sa cred ca și el simte la fel sunt:
-In timpul orelor,se uita cu coada ochiului la mine,iar când îmi întorc și eu privirea spre el,ma evita;
- când în jurul nostru sunt prieteni de-ai lui și prietene de-ale mele,nici măcar nu ma saluta;
-uneori, când ma vede își musca buzele și se leagănă sau ma privește fix;
-fata de alte fete se comporta altfel,dar cu mine se poarta mult mai frumos;
-când vreau sa-i vorbesc,este destul de agitat și el,dar si eu ne cam bâlbâim (ba ma evita cu privirea, ba ma privește fix în ochi);
Si nu știu ce sa mai cred... Voi ce părere aveți? Ma place și el sau nu?
El e timid în preajma mea, dar în preajma colegilor este mai deschis. Si eu nu am destul curaj sa ma duc și sa-i spus >face to face< ca îmi place de el...
Fundiță primul răspuns care chiar ma va ajuta și voturi pentru restul :*...

Răspuns Câştigător
| Buburuza2306 a răspuns:

Pai, e complicat, el nu vrea ca prietenii lui sa il vada in preajma ta, ii e rusine cand sta langa tine - asta e partea proasta uite cateva semne daca te place :
- daca te-a apucat vreodata de incheietura mainii incercand sa te fereasca de ceva, etc.
- daca spune in gluma despre o viitoare relatie cu tine.
Eu zis sa-l intrebi fata in fata,, ma placi''? incearca sa ai putin sarcasm in vorbele tale, ceva de genu,, Ma placii? Pe bune? De ce? '' eu asa as proceda, as fi foarte sigura pe mine si nu uita lasa-l pe el sa faca primul pas dupa intrebarea pusa de tine, ia-i mintile, ia-l dupa gat asa la panarama, de amuzament si fi atenta la reactia lui. Sper ca te-am ajutat. Funda? love struck

3 răspunsuri:
| Alexutsza a răspuns:

Eu cred că da, şi lui îi palce de tine. Încearcă să vorbeşti cu el, să jucaţi adevăr sau provocare, să îl întrebi ce părere are despre tine. Îţi dau şi un sfat: să nu spui tuturor că îţi place de el! Toţi vor începe să spună că vă stă bine împreună şi aşa, apoi băiatul respectiv se va preface că nu simte nimic pentru tine. Dacă va afla că îţi palce de el, va afla de la tine! happy E mai bine aşa. Sper ca te-am ajutat.

| leaderlord a răspuns:

Cum te numesti?(numele real) si cum se numeste baiatul?

| BlondaaaLuvU a răspuns:

Eu cred ca sh lui ii plk d tine da` ii e frica s iti zic s nu profiti d chestia asta sh...sincer...mi s pare fff timit:d asa mi s`a intamplat sh mie, doar ca era baiatu` cu 4 ani mai mare k mine:d eu am vb cu niste colege sh i`a zis lui k imi placea d el sh dup cateva saptamana ne-am combinat:p sfatul meu e s vb sh u cu cateva colege sh s ii zic lui.Nuj ceva d genu`.mie una mi-a mers fff binetongue