| LittleRose a întrebat:

Acum ceva timp i-am spus unui baiat ca imi place de el.Mi-a explicat frumos ca este intr-o relatie si mi-a spus ca ii pare rau.De atunci evita sa ma priveasca, sa imi vorbeasca si parca se simte incomod in compania mea.Este cu o fata,dar spune ca este indragostit de alta. Fata de care spune ca este indragostit nu sunt sigura ca ii impartaseste in totalitate sentimentele, insa prietena lui pare foarte indragostita de el.Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca baiatul asta nu isi doreste sa fie cu tine si pe deasupra are si prietena[ca o iubeste sau nu, tu nu poti face nimic in privinta asta]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa-ti cauti fericirea, linistea sufleteasca si intelegerea alaturi de alt baiat, acesta pe care ni l-ai descris ca este intr-o relatie dar iubeste alta nu este o persoana stabila ceea ce ma face sa concluzionez ca nu are puterea de a cladi o relatie, pe viitor sa te feresti de astfel de aventurieri, antai tatoneaza terenul 2-3 luni de zile, timp in care sa-l cunosti minim 70%, dupa care ai poti acorda prietenia ta, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea este să te îndepărtezi.
Dacă nu îţi răspunde la sentimente, treptat şi cu ambiţie vei depăşi etapa asta şi poate, de ce nu, te vei îndrăgosti de altcineva.
Nu fi tristă şi continuă să-ţi vezi de viaţa ta.Nu te băga în a lui..forţat.

O zi bună!

| Cleopa a răspuns:

Eu cred ca te evita pentru a nu parea ca iti da sanse. e ceva normal sa te evite din moment ce el are o relatie. nu o face pentru a te simti tu prost, ci pur si simplu pentru ca tu sa intelegi ca trebuie sa il uiti si sa iti cauti pe altcineva. el nu te place pe tine, place pe altcineva asa ca incearca sa il uiti.

| Mihaela0011 a răspuns:

Eu in locul tau m-as bucura. Daca el in continuare ar pastra legatura cu tine, ti-ar fi mult mai greu pentru ca te-ai atasa mai tare.El intelege bine acest lucru, de aia s-a retras.Nu vrea sa se complice, asta e.Tu incearca sa vezi partea buna a situatiei si vezi-ti de viata ta, asa cum o face si el.