| Necunoscut123456789 a întrebat:

Acum ceva timp in urma am vazut un citat in care iubirea era comparata cu un fluture unde amandoi fac parte dintr-o aripa sau ceva de genul.As vrea sa ma ajutati cu citatul complet daca il stiti sau daca nu alte citate despre iubire! Multumesc! De asemenea imi mai trebuie si decalogul iubirii daca aveti vreo idee!

1 răspuns:
| Aresasus a răspuns:

O aripa e barbatul iar cealalta este femeia... fluturele are nevoie de amandoua aripile sa zboare dar daca una este bolnava sau ranita nu se poate descurca