| AdElA96 a întrebat:

Buna tututor, nu stiu ce sa mai fac cum sa procedez sper sa aveti timp sa cititi. Iubirea asta am invatat ca ii exact ca o haina uneori o porti si la un momendat o arunci pentru ca este prea uzata dar oamenii pot fi,, uzati"? Sincera nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac, stiu nu trebuie sa ma grabesc deoarece am tot timpul din lume sa am parte de iubire insa atunci cand apare de ce nu este pentru mineee? Spre exemplu imi placea foarte mult de un coleg de clasa si incepea sa aiba sentimente si el pentru mine si stiti ce a aflat o colega si ce s-a gandit lasa ca ii fac eu felul. Ok nu am spus nimic am trecut peste apoi din nou a aparut cineva in viata mea ne intelegeam super bine insa CEA MAI BUNA PRIETENA s-a dat la el pur si simplu simteam ca innebunesc, si am zis daca el vorbeste cu ea aproape in fiecare zi atunci ii clar ca nu poate fi pentru mine. Sa zicem ca si asta a inteles-o si am lasat de la mine iar apoi am devenit indiferenta si acum. a aparut un alt baiat. Mi-a cerut nr de telefon de la o prietena si a inceput sa imi scrie mesaje la inceput nu vroiam sa ii raspund dar pana la urma vazand ca insista am zis sa vad ce vrea. Si tot vorbind am inceput sa simtim ceva amandoi, m-am invitat si la un suc ba chiar a vrut sa vina la mine la liceu...ciudat nu? avand in vedere ca ne-am vazut doar de trei ori ei si eu incepea sa cred ca poate el este potrivit pentru mine insa m-am fost suparat o data pe el si m-a invitat dupa aceea la o plimbare si am refuzat. Iar apoi peste cateva zile am intrat pe mess si stii ce? avea la avatar o poza impreuna cu prietena lui pe care a intrebat-o daca vrea sa fie cu el tocmai cand am refuzat sa accept invitatia lui! M-am saturat de atatea persoana false, mai ales de baietii care vrajesc la toate fetele si de acum sunt sigura ca o sa fiu complet indiferenta si cand va aparea cineva o sa-l inspectez cum trebuie pentru ca nu mai vreau sa patesc ce am patit...dar intrebarea este: Cum sa-l fac sa-si dea seama ca pe mine nu ma deranjeaza deloc ca el are prietena si ca ma lasa rece? Asa un pic de razbunare pentru ca doar acum aflat ca el genul de baiat care isi incearca norocul la mai multe fete dati-mi o idee de,, razbunare"': )) sa zic asa ce sa n-o uite niciodata pentru ca merita! Multumesc TPU. A si sa nu uit acum iarasi mi-a scris chiar nu stiu ce sa mai intelegthinking

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

A incerca sa te razbuni, inseamna ca si tu cobori la nivelul lui si nu cred ca merita.
La varsta voastra, de obicei, sunt "tatonari", fiecare incearca sa vada daca isi gaseste perechea "perfecta", asa ca, nu trebuie sa dai prea mare importanta unor persoane mai nestatornice.
Daca asa usor a putut sa treaca peste relatia dintre voi, ma refer la primele relatii prezentate de tine, atunci sigur ca nu era un om care sa te merite si care sa fie interesat de tine. Sunt unii baieti care "colectioneaza trofee", in sensul ca, incep relatii cu mai multe fete o data, pentru ca apoi sa se "laude" cu faptul ca, au avut mai multe cuceriri.
Trateaza-l cu indiferenta pe ultimul baiat, care si-a pus o poza pe avatar cu prietena lui si nu-i da nici un fel de raspuns. Daca te va contacta personal atunci sa-i spui ca, tu, nu esti genul de persoana care sa inceapa relatii cu baieti care vor sa faca mai multe cuceriri, in acelasi timp si sa-i mai spui ca, tie iti trebuie un baiat serios care sa tine la tine, ceea ce in cazul lui nu s-a adeverit.
Un gand bun si nu fi trista, esti la inceput de drum in viata si sigur ca, alesul tau o sa apara "pe cal alb", atunci cand nici nu te astepti.

| AdElA96 explică (pentru mariana):

Multumesc mult apreciez sfatul tau si am sa-l urmez!

| mariana a răspuns (pentru AdElA96):

Imi pare bine ca ti-am putut fi de folos.
O seara placuta in continuare

4 răspunsuri:
| Honeydew5 a răspuns:

Probabil i-a parut rau pentru ce a facut si voia sa va impacatihappy Eu zic sa-i mai dai o sansa..asta daca coopereaza

| AdElA96 explică (pentru Honeydew5):

Ar fi o solutie insa eu nu vreau sa fiu rezerva sa zic asa...