| anonim_4396 a întrebat:

Buna tututor, nu stiu ce sa mai fac cum sa procedez sper sa aveti timp sa cititi. Iubirea asta am invatat ca ii exact ca o haina uneori o porti si la un momendat o arunci pentru ca este prea uzata dar oamenii pot fi,, uzati"? Sincera nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac, stiu nu trebuie sa ma grabesc deoarece am tot timpul din lume sa am parte de iubire insa atunci cand apare de ce nu este pentru mineee? Spre exemplu imi placea foarte mult de un coleg de clasa si incepea sa aiba sentimente si el pentru mine si stiti ce a aflat o colega si ce s-a gandit lasa ca ii fac eu felul. Ok nu am spus nimic am trecut peste apoi din nou a aparut cineva in viata mea ne intelegeam super bine insa CEA MAI BUNA PRIETENA s-a dat la el pur si simplu simteam ca innebunesc, si am zis daca el vorbeste cu ea aproape in fiecare zi atunci ii clar ca nu poate fi pentru mine. Sa zicem ca si asta a inteles-o si am lasat de la mine iar apoi am devenit indiferenta si acum. a aparut un alt baiat. Mi-a cerut nr de telefon de la o prietena si a inceput sa imi scrie mesaje la inceput nu vroiam sa ii raspund dar pana la urma vazand ca insista am zis sa vad ce vrea. Si tot vorbind am inceput sa simtim ceva amandoi, m-am invitat si la un suc ba chiar a vrut sa vina la mine la liceu...ciudat nu? avand in vedere ca ne-am vazut doar de trei ori ei si eu incepea sa cred ca poate el este potrivit pentru mine insa m-am fost suparat o data pe el si m-a invitat dupa aceea la o plimbare si am refuzat. Iar apoi peste cateva zile am intrat pe mess si stii ce?sad avea la avatar o poza impreuna cu prietena lui pe care a intrebat-o daca vrea sa fie cu el tocmai cand am refuzat sa accept invitatia lui! M-am saturat de atatea persoana false, mai ales de baietii care vrajesc la toate fetele si de acum sunt sigura ca o sa fiu complet indiferenta si cand va aparea cineva o sa-l inspectez cum trebuie pentru ca nu mai vreau sa patesc ce am patit...dar intrebarea este: Cum sa-l fac sa-si dea seama ca pe mine nu ma deranjeaza deloc ca el are prietena si ca ma lasa rece? Asa un pic de razbunare pentru ca doar acum aflat ca el genul de baiat care isi incearca norocul la mai multe fete dati-mi o idee de,, razbunare"' laughing)laughing) sa zic asa ce sa n-o uite niciodata pentru ca merita! Multumesc TPU.

1 răspuns:
| AlinaMessaros5 a răspuns:

Nu trebuie sa sa fiii indiferenta deoarece si eu am trecut prin asa ceva si am zis ca nu mai cred in iubire pentru ca tot timpul am de suferit dar asta a fost pana intr-o zii cand un coleg de scoala mi-a spus ca ma iubeste si am inceput sa vorbim pana la urma i-am acordat o sansa siii m-a facut sa il iubesc cand totul era vag si acum suntem impreuna avem o relatie de 5 lunii si ne intelegem foarte bine...Nu trebuie neaparat sa te razbuni pe el deoarece nici tie nu ti-ar conveniii daca un baiat ar face la fel....Trebuie sa fiii tu insatii si sa nu pui botu la orice fraier.Si da ai dreptate prieteniii adevaratii iti fura iubitii si eu am patit-o si am invatat sa nu mai am incredere oarba in nimenii. Sper ca te-am ajutat. Daca vrei sa mai vorbim uite id meu:denisa.deni71