| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU ajutati-ma va rog.sunt intr-o mare depresie. M-am despartit de prietenul meu dupa 5 luni.stiu nu e mult dar in timpul asta am ajuns sa il iubesc.am stat ca amici cateva zile a fost greu.ieri ne-am impacat si tot ieri pe seara mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine e mai bine singur.acum sufar enorm si orice fac imi aminteste de el mai ales ca avem acelasi cerc de prieteni.plang intruna vreau sa uit tot dar nu pot. el baga si multe etnobotanice si mai mereu este drogat.am incercat de mii de ori sa il ajut sa se lase dar nu pot. m-a iubit mult mi-a demonstrat asta dar acum imi zice ca nu ma mai iubeste nu stiu daca e adevarat sau doar zice asa ca sa ma faca sa il uit. ajutati-ma sa trec peste!

Răspuns Câştigător
| Rubiishor a răspuns:

Si eu trec printr-un lucru asemanator. problema ta este ca tu vrei neaparat sa fii cu el si sa stii ca il cam presezi.lasa-l sa faca ce vrea el o perioada; nu te baga. prefate ca nu iti mai pasa de el fii cu el indiferenta si o sa vezi ca o sa inceapa sa te vrea din nou! daca te intreaba de ce te comporti asa cu el spune-i ca este din cauza ca si el s-a comportat urat cu tine...sau poti sa ii spui ca esti fericita cu "noul tau iubit" ( prefate ca ai un iubit nou)si nu ai timp sa discuti cu el...o sa vezi ca o sa inceapa sa fie gelos; o sa incerce sa afle totul despre asazisul tau iubit si intr-un final o sa te intrebe daca il mai iubesti si ca vrea sa fi cu el!

Dar daca vrei sa il uiti uite ce poti face:
cateva zile nu sta in preajma lui sau undeva unde va puteti intalni; ia o prietena zilele astea si stati doar voi 2. mergeti la film faceti sport...chesti pe care le faceai cu prietenii inainte sa dai de el!
merge te asigur! vreo fundita?

1 răspuns:
| Euadytzu a răspuns:

Poi ce as putea sa-ti spun stiu cum e cu iubirea.Incearca sa nu te mai gandesti la el incearca sa-l uiti stergand pozele si facanduti alt prieten(iubit) stiu ca e greu dar poti sa treci peste cu siguranta.Si cu drogurile e ceva aiurea sa stii gasesteti un baiat cat de cat cuminte stii la ce ma refer nu? Eu cred ca estii o fata desteapta si frumoasa gasesteti alt iubit cum tiam mai zis o sa treci si peste asta la fel cum ai trecut si pana acum peste foarte multe cred deci nu te mai gandi la el si gandeste-te la tine intai.