| meli100 a întrebat:

Hei TPU.
Am 15 ani.
Am observat ca de ceva vreme iubitul meu nu ma baga in seama deloc.Sincer habar n-am din ce motiv s-a indepartat de mine.Atunci eram mai apropiati unul de celalalt, el chiar m-a cauta, ne iubeam mult, dar acum nu-i inteleg schimbarea.Cand trec in jurul lui nu-mi mai zambeste,nici macar nu se uita la mine...Pur si simplu indiferent.
Am incercat sa-i vorbesc, sa discut cu el, dar m-a respins, si m-a durut destul de tare.Acum 1 saptamana eram mai lipicioasa de el, la fel si el de mine, chiar ne iubeam.Acum zici ca l-a micsorat ceva....Pare total infidel.
Ce sa fac? N-as fi vrut sa-l pierd si sa ajung in situatia asta.Acum cand il vad e in zadar, nu mai vrea sa vina catre mine, nu da niciun semn ca suntem impreuna.
Nu mai stiu.Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu mai esti sexy, s-a plictisit este momentul sa va cauttai alti parteneri

| mihai69 a răspuns:

Tu suferi de îndrăgosteală, nu de iubire.
Fii liniștită, trece. Și nici măcar nu lasă urme!
Fii veselă, ieși cu prietenii, lasă fraierul în beleaua lui!

| Sofer a răspuns:

Cati ani el? Lasa-l ca acum majoritatea fac asa. ori e alta fata care ii place.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Hashtag 15_ani_devin_emo_ca_ma_lasa_iubitul_ca_sunt_mare_si_stiu_ce_inseamna_iubirea

| Ralukafay a răspuns:

Nu isi doreste ceva serios cu tine.

| NameInUse a răspuns:

Lasă-l.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Farmecul a trecut, nu te mai iubeste ca inainte, trebuie sa accepti. Indeparteaza-te putin si o sa vezi ca te vrea inapoi cand iti simte lipsa.

| YouandI a răspuns:

De cat timp sunteți împreună? Ce fel de relație aveți?
Băieții simt nevoia sa fie singuri si nu stiu sa ceara acest lucru, putini sunt cei care stiu sa vorbească.
Uite sa îți dau un exemplu real, ce mi se întâmpla mie ca sa înțelegi : trebuia sa vina prietenul meu la mine, a spus ca se duce la magazin, m-a întrebat daca vreau ceva, apoi a spus ca nu mai vine ca are o stare ciudata. L-am întrebat ce înseamnă acest lucru si a spus ca se simte stresat cu niste chestii pentru facultate. In acel moment nu am insistat, noi femeile trebuie sa fim istețe, sa nu ii presam prea mult si sa le oferim cat spatiu doresc. I-am spus doar ca trebuie sa se liniștească si ca o sa fiu acolo pentru el daca are nevoie de ceva. La aceste cuvinte nu a ținut decât sa îmi mulțumească. M-am dus singura in cele din urma la magazin, m-a sunat si mi-a cerut sa ne vedem. Am aflat ulterior, dar nu direct de la el, ca i se pare ca petrecem cam mult timp împreună si ca simte sa mai iasă si cu alte persoane, gen prieteni. Tot atunci am aflat ca ceea ce ii place la mine e ca il liniștesc si ca se poate bază pe mine oricând, pentru ca il înțeleg. Asta își doresc ei, înțelegere. Daca o sa te porți așa cu prietenul tau o sa vezi ca vine singur la tine, lasa-l sa facă ce dorește si simte, nu încerca sa il cicălești, iar daca sa zicem ca e infidel lucrurile o sa iasă la iveala.
Mult succes si multa răbdare!