| Username1999public a întrebat:

Hei TPU am 16 ani si vreau sa ma apuc de sala. Exista vreun risc in legatura cu potenta? Pentru ca as vrea sa imi incep viata sexuala.

Răspuns Câştigător
| thiewanderer a răspuns:

Nu are nicio legatura, mersul la sala nu are efecte negative(daca nu e excesiv), succes!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Efecte negative privind atat potenta cat si virilitatea vor apare inevitabil daca vei folosi in mod frecvent si in cantitati mai mari substante dopante sau steroizi.

| corbulalbrosu a răspuns:

"Opinia medicilor nutritionisti in chestiunea steroizilor este transanta: cei mai multi avertizeaza ca persoanele care isi administreaza steroizi pentru acumularea de masa musculara, risca sa se confrunte cu impotenta, calvitie, cresterea pilozitatii pe fata si pe corp, precum si cu intreruperea cresterii. Cele mai frecvente complicatii pe care le poate experimenta un barbat care foloseste steroizi anabolizanti si care se vad sunt micsorarea testiculelor, reducerea numarului de spermatozoizi, chelirea, dezvoltarea glandelor mamare, hipertrofia prostatica, cresterea parului pe fata si corp", atentioneaza dr. Serban Damian, nutritionist sportiv, acreditat de Comitetul Olimpic International." http://www.descopera.ro/......rup-de-zeu

| Emilian65 a răspuns:

Exercitiile de la sala nu influenteaza negativ potenta.