| Laurentiu_Pop_1996_kc1s a întrebat:

Hei TPU am avut contact sexual neprotejat acum 3 saptamani am introdus-o doar o singura data in vagin si doar vreo 4 cm,dupa am continuat anal, nu am ejaculat, dar cred era in perioada fertila.Azi trebuia sa ii vina ciclu si nu i-a venit, nu a avut semne de sarcina pana acum, oare e insarcinata? Mentionez ca acum 2 luni jumate a luat Escapelle.

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Stressul intens intarzie cel mai adesea ciclul cu pana la 7 zile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca astazi ar fi trebuit sa inceapa menstruatia, atunci cu 3 saptamani in urma NU putea sa fie in perioada fertila. Ovulatia se producecu 14 zile inainte de data inceperii menstruatiei. Insa orice astfel de calcul devine relativ/nesigur in cazul in care a fost folosita pastila Escapelle in ultimele 6-8 luni fiindca nimeni nu poate stabili daca efectele hormonilor sintetici persista s-au nu. Insa probabilitatea formarii unei sarcini teoretic este imfima spre inexistenta. Peste 6-7 zile se poate efectua un test de sarcina al carui rezultat sa poata fi considerat valabil, valid, corect. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa nu fie gravida.