| Laurentiu_Pop_1996_kc1s a întrebat:

Hei TPU am avut contact sexual neprotejat acum 3 saptamani am introdus-o doar o singura data in vagin si doar vreo 4 cm, dupa am continuat anal, nu am ejaculat, dar cred era in perioada fertila.Azi trebuia sa ii vina ciclu si nu i-a venit, nu a avut semne de sarcina pana acum, oare e insarcinata? Mentionez ca acum 2 luni jumate a luat Escapelle si in ultimele 2 luni a avut ciclu de 34 de zile.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a se forma o sarcina in conditiile descrise de tine este INFIMA spre IMPOSIBILA. Pornirea menstruatiei cu intarziere se datoreaza dereglarilor hormonale provocate de acea pastila nenorocita. Sanatate!

| Annamaria21 a răspuns:

Daca nu ii vine in urmatoarele 3-4 zile aveti un motiv de îngrijorare, probabil este o dereglare hormonala.