| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie de 1 an si ceva de zile si am avut si despartiri si impacari! Am trecut prin multe dar dupa un timp parca incerca sa caute motive de despartire,cred eu! Ieri a vazut la mine pe facebook o conversatie cu un prieten mai vechi, si cateva mesaje mai vechi le-am sters pentru ca mi-a facut ceva complimente si stiam ca daca vede se supara si face draci! Si si-a dat seama ca am sters si s-a despartit de mine pe motiv ca ii ascund ceva! Mie mi-e foarte greu fara el am ajuns sa il iubesc extrem de mult dar am impresia ca se cam joaca cu mine. Stiu ca si eu am gresit dar nu cred ca trebuia sa se desparta IAR de mine! Ce sa fac? I don't want to see

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Pe scurt: Lasa-l. Sufera un pic. Si fii fericita cu altul dupa.

Pe lung: O relatie trebuie sa te faca sa stralucesti. Sa scoata ce este cel mai bun din tine. In nici un caz nu trebuie sa te faca sa te ascunzi.

Relatiile cu persoanele geloase sunt dificile. In loc sa fii tu, sa te exprimi asa cum esti tu in forma ta, o sa ajungi sa te ascunzi, sa discuti cu teama si tot asa. Pur si simplu nu merita.

Si cu siguranta, o sa ti-o furi mai tarziu, cand o sa incepi sa iubesti si mai mult.

Poate e mai bine sa rupi acum, e adevarat, o sa suferi o vreme, dar macar vei fi libera pentru cineva care te merita.

Esti la inceput de viata. Porneste cu dreptul. Pentru ca orice compromis se va resimti mai tarziu in sufletul tau.

Oamenii au o singura "calitate": NU se schimba. Poate doar ii mai poti slefui, dar nu schimba. Singura situatia in care se schimba sunt experientele in apropierea mortii. Dar nu pare sa fie cazul.

Asa ca ar trebui sa te ia asa cum esti. Nu ii place, nici o problema. Drum bun si cale batuta. Iti faci tie un bine. Si indirect lui.

1 răspuns:
| Waffen18 a răspuns:

Pai prietenasul tau cam sufera de el, poarta o discutie serioasa cu el si lumineaza-i mintea... Mai acus o sa-si dea semama ca a gresit si ca mai bine statea in banca lui, bafta