| AndraAndrei12 a întrebat:

Buna, am avut o relatie de 3 luni cu cineva si dupa
ne am despartit, totul pe un motiv de 2 lei.La inceput el imi voia parola de Facebook dar nu i am dat o pentru ca trebuia sa sterg niste mesaje. Cand i am cerut o eu, el nu a mai vrut, a inceput sa fie mai rece cu mine si ne am despartit...Ce credeti ca si a gasit pe alta? Motivul despartiri a fost ca nu i mai place de mine ca la inceput... Acum mi-a dat mesaj si vrea sa ne vedem ca si prieteni

13 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Un sfat simplu: grow up. happy

Motivul este unul de doi lei, precum si "mofturile" astea cu parola de la Facebook. Fiecare cuplu are dreptul la intimitate, trebuie sa-i respecti spatiul intim si sa ai incredere in el/ea. In concluzie, cred ca inca sunteti copii si ca relatia oricum nu are niciun viitor, iar prietena cu un fost pentru care inca ai sentimente, nu-ti recomand sa devii. Acum alegerea iti apartine tie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu pot sa inteleg de ce trebuei sa va controlati FB-ul unul altuia!
Eu nu fac asta cu sotul meu si nici nu as concepe ca cineva sa-mi verifice emailul sau contul personal de FB ori alte site-uri.
Totul tine de incredere si bun simt, nu de control, ca nu-i esti parinte sa trebuiasca sa-ti tii copilul sub lupa.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca era cam devreme sa va cereti parolele de Facebook si asta ar trebui facut doar in caz ca simti ca ceva nu e in regula.

| AndraAndrei12 explică (pentru Freya1):

Pai de aia i am cerut o... Nu ma interesa ce vorbea cu baietii si dupa ce m-a refuzat am realizat ca ceva nu e ok si asa a si fost...

| LoveSleep a răspuns (pentru AndraAndrei12):

Cică după ce te-a refuzat ai realizat că ceva nu e ok. Ce putea să nu fie ok? Tu nu i-ai dat parola, dar când el nu ți-a dat-o, ceva nu era ok. Bine pe gândit.

| Hammurabi a răspuns:

Chestia cu cerut parola de FB sau parola telefonului e o mare idioțenie și nu demonstrează decât caracterul infect al celui care face asta. În secunda doi i-aș întoarce spatele și i-aș da papucii rapid celei care ar avea o astfel de pretenție.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Se poate sa aiba pe alta, cu Facebook-ul asta gasesti tot timpul ce vrei, daca intr-adevar te placea mai statea cu tine.

| AndraAndrei12 explică (pentru MihaiNicu23):

Eu cred ca doar ii eram simpatica, poate a vrut altceva, mersi de sfat

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu mai conteaza acum daca are sau nu pe alta ...nu ar mai trebui sa te intereseze persoana lui. E o pierdere de timp crede ma. Baiatul asta nu a tinut prea mult la tine de s-a despartit de tine pentru un motiv stupid.

| AndraAndrei12 explică (pentru HazelEyes77):

Mersi de sfat, eu sunt doar curioasa de ce vrea sa ne vedem, stiu ca nu vom fi prieteni