| superuamen a întrebat:

Am cunoscut un baiat, care din pacate nu are parinti, ei au murit cam la scurt timp unul dupa celalalt, tatal acum 5 ani si mama acum 2 ani! in primul rand ca ..nu l-am crezut 100% cand mi-a spus prima data dar m-am interesat si. spune adevarul, are 19 ani, si eu i-am dat oarecum foarte direct de ineles ca nu am de gand sa ma incurc cu el pentru ca eu am 15 ani si.un baiat de varsta lui vrea si ceva mai mult, ideea e ca ..baiatul asta chiar ma place happy si imi spune mereu sa nu mai vorbim de partea cu sexul ca nu a pomenit el nimic de asta, si ca nu ar fi tampit sa-mi ceara ceva ce nu i-as putea oferi, eu -am gandit ca. poate el isi doreste ceva serios si la varsta lui e destul de importanta partea aia ..si cum eu nu pot sa-i ofer ce are nevoi, chiar nu ar avea sens sa ne amagim amandoi, el este o persoana. extraordinara, minunata si fooarte foarte puternica, avand in vedee prin cate a trecut..nu oricine ar putea sa faca fata, doar ca ..probabil din cauza traumei prin care a trecut ..nu stiu de ce, el vede viata asa.ce rost are sa ma zbat daca oricum mor, si nu are deloc incredere in el, este foarte pesimist, nu se gandeste la ziua de maine ca fiind una mai buna, nu are planuri de viitor pentru ca nu prea il intereseaza de ce se intampla, el stiind ca oricum o sa moara, si.s-a deschis in fata mea, mi-a spus cam cum se simte, si.e trist, si parca simt ceva. ceva in suflet cand ma intreaba "de unde sti cum ma simt? " "tu stii ce am si fara sa-ti spun, ma intelegi " m-a determinat foarte tare sa il ajut ..cand ii spun cuma ar fi normal sa gadeasca, si ca nu e bine sa fie ata de pesimist ca el se intristeaza singur daca nu gandreste pozitiv. ..cand ii spun astea e constient ca nu e bine ce face, si imi spune "uneori ai prea multa dreptate, de aia imi place sa vorbesc cu tine, ma faci sa ma simt altfel " si... vreau din tot sufletul acum sa il trezesc la realitate, pentru ca merita, e o persoana mult prea puternica si deosebita ca sa nu-si recapete incredea de sine, eu sicer sunt atrasa de el..singura problema e varsta, eu am 15 ani, el 19 si..ma gandesc ca o sa vina ziua cand el o sa isi doreasca mai mult de la o relatie, iar eu nu ii pot oferi, el spune ca atata timp cat are langa el persoana care sa il acute, sa-l inteleaga si sa-l iubeasca, sexul devine doar o pofta de moment care trece..sunt constienta ca poate nu e doar asta ..nu stiu ce sa fac. eu momentan nu sunt in tara, dar peste vreo saptamana jumate ma intorc in tara ..si o sa ma vad cu el, imi doresc si eu la fel de mult ca el, nu stiu ce sa cred ..crede-ti ca fac bine? oh go on

Răspuns Câştigător
| Gotye a răspuns:

Am citit cu atentie ce ai scris, cu toate acestea este relativ dificil sa iti dau un sfat. Insa am sa incerc. Diferenta de varsta este uneori o problema, dar, din ce ai povestit, baiatul respectiv pare sa aiba capul pe umeri si sa fie destul de matur astfel incat sa inteleaga situatia. Incearca sa ramai aproape de el, nu de multe ori se ivesc ocazii in viata de a intalni astfel de oameni. Cu siguranta, decesele l-au intarit, i-au oferit o alta perspectiva asupra existentei sale, in care tu ai aparut ca un lucru minunat pentru el. Vei vedea, mai tarziu, ca rareori vei mai intalni oameni sinceri, onesti si respectuosi. Asadar, eu te sfatuiesc sa il tii aproape de tine, mai ai rabdare un timp, asculta-l, sprijina-l si evita partea cu sex-ul, cat timp el nu mai aduce vorba de acest lucru. Sunt convins ca vede in tine o persoana capabila sa ii fie aproape si sa il iubeasca cu adevarat; chiar daca iti este frica acum de ceea ce se va intampla, in scurt timp vei observa ca baiatul de care vorbesti nu se gaseste la orice pas. Iti urez succes si sa fii iubita.

5 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Din postarea ta am inteles ca tu ai fi pro sex, el ti-a spus de nenumarate ori ca sa nu mai discutati despre asa eva deoarece constientizeaza ca nu se poate dar tu nu si nu. Nu cred ca decesurile paintilor sai il afecteaza din punct de vedere sexual. Dupa ce ai relatat in postarea ta despre el mi-am dat seama ca este o persoana cu gandire matura si stie ce are de facut atunci cand hormonii o iau razna, nu mai aborda aceasta tema cand esti cu el ca risti sa-l pierzi. Sa fiti iubiti!

| EmanuelKant a răspuns:

Hai sa ne plictisim impreuna Puffy.

| ThePuffy a răspuns (pentru EmanuelKant):

Pentru o secunda, in capul meu a sunat pervers laughing) lol laughing)