| Andreea1224 a întrebat:

Hei,TPU, am facut dragoste cu prietenul meu, adica fostul meu prieten si nu aam sangerat in timpul actului sexual. E posibil asa ceva intrucat e prima mea relatie sexuala?

Răspuns Câştigător
| anamaria0974 a răspuns:

E ceva normal, unele fete au sangerari prima data, altele nu...e din cauza himenului care este prea elastic, sunt cazuri in care himenul s-a rupt abia la nastere happy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil, 20% din fete nu sangereaza de dezvirginare, adica una din 5. Nu uita de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Da

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este posibil şi relativ NORMAL!

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Da este posibil din cauza particularitatii himenului tau.

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa nu ai sangerari la primul contact sexual din cauza himenului elastic.

| NoName0x0 a răspuns:

Normallll daca e prima relatie sexuala. Tocmai te.ai dezvirginat!