| Ninaaaa a întrebat:

happy Am nevoie de ajutorul vostru.
Deci..Am fost afara in zilele astea prin cartier, si am vazut un tip, nou pe aici. E dragut, si rebel. Deci imi cam place, si as vrea sa fac cunostiinta cu el dar nu stiu cum. Dupa cate am vazut are cativa prieteni si sta cu ei, si nu stiu cum sa ii atrag atentia. Cam asta vreau sa fac, pentru ca eu nu am tupeu sa merg la el sau ceva, sunt o tipa destul de rusinoasa. Deci este o situatie foarte complicate...As vrea sa il cunosc. Dar sunt asa de timidaa. Aveti vreo idee? Cum as putea sa ii atrag atentia? Poate asa se intampla ceva..Nu stiu.straight face Vreun sfat? :; o3 Multumesc kiss!

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Pff...mdaa complicat avand in vedere ca nu te cunoaste! Daca iti este rusine fa rost de facebook-ul lui si vorbiti(te prezinti, ii zici ca l-ai vazut prin cartier si ti se pare un tip ok si il intrebi daca ar vrea sa iesiti pe fara sa va cunoasteti mai bine happy
Lasa rusinea la o parte(sti, asa sunt, sau eram si eu...si incerc de cateva luni in*coace sa ma imprietenesc cu un tip(bine,aveam planuri marete vara asta dar vad ca mi le-am facut cam degeaba ca a fost plecat o groaza de timp in vacanta asta laughing Dar merg pe priencipiul ca speranta moare ultima deci...laughing dar in fine,asa am facut si eu, mai intai am vorbit cu el pe fb, pe urma vezi cum "evolueaza" treaba! il poti saluta cand il vezi, sau il intrebi de ex "ai vazut-o pe x?" sau etc! Eu zic sa lasi rusinea daca tipul chiar merita atentia ta!
Succes, si sper ca te-am ajutat happy

| Ninaaaa explică (pentru gingergirl1):

Foarte bine, bravo ca ai incetat sa fi timida. Eu nu prea reusesc asta laughing Infine, mi-ai dat cateva idei, iti multumesc mult, si ..succes si tie! happy

17 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Pai daca nu te-a bagat in seama pana acum, in cazul in care te-a vazut, eu zic ca nu are rost...

| Ninaaaa explică (pentru Prezidentul):

Nu m-a vazut. big grin Inca nu stie ca exist laughing

| RAY a răspuns:

Ce situatie complicata e sa-i spui salut ce faci? timiditatea nu trece asa repede trebuie sa treaca timp si sa vrei o invingi

| h3r a răspuns:

Mai fâțâiete prin cartier pentru a te remarca. Apoi, dacă are o părere bună despre tine te va băga în seamă.

| Cristiann25 a răspuns:

Sa te faci ca-ti iese sanu din maieu sa vezi cum te remarca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai Nina, de ce vrei tu sa atragi atentia baietilor? pe toti ne mananca pe undeva si daca ne scarpinam mai mult s'ar putea sa ne doarawinking tu esti noua la noi in cartier si prea firava, mai "stai la soare " si citeste lumea si cat de perversa e dar daca nu vrei "pana nu sufli in ciorba te frigi si cu iaurt"

| Ninaaaa explică (pentru anonim_4396):

Bine. Vad ca nu ai nici un chef de mine. Dar nu te-a obligat nimeni sa imi raspunzi! Daca nu imi intelegu situatie probabil ca nu esti fata (Scuza-ma, nu imi dau seama ce esti dupa nume) ori esti fata si nu ai fost niciodata atrasa de nimeni. Trist. Daca nu au chef, nu imi baga seama intrebarea, dar lasa-ma cu raspunsurile astea. Nu ma intelegi asta e. Nu te-a pus nimeni sa raspunzi. Am intrebat cine ma poate ajuta, nu cine sa imi poarte mirala sau nu stiu ce ai vrut sa faci tu acolo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ninaaaa):

Se vede ca nu ai inteles nimic din ce am scris eu, imi pare de cu rau

| Sticket a răspuns:

Pai draga mea un astfel de baiat este atras de CURVE!

| maria_7379 a răspuns:

Eu zic sa intri ''neintentioant'' in el si sa ii ceri scuze sa te prezinti si ai sa vezi ca te va remarca

| Unlocked a răspuns:

Afla daca are ceva prieteni pe care ii cunosti, poate il vezi cu niste cunoscuti de ai tai big grinsi cerele lor facebook-ul lui, si iti va fi mult mai usor sa te bagi in seama cu el.

| shadowmaster12 a răspuns:

De curiozitate te cheama delia?

| Ninaaaa explică (pentru shadowmaster12):

Nu laughing) De ce m-ar chema Delia?

| Cristiann25 a răspuns (pentru Ninaaaa):

Nu,te cheama Nina gospodina!

| Ninaaaa explică (pentru Cristiann25):

Te plictisesti? happy