| Tuixi a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru...sunt foarte confuza! Am sa va povestesc totul si astept cateva sfaturi din partea voastra.Am avut o relatie de 1 an cu un baiat.Am trecut prin multe impreuna.Am reusit sa il fac sa ma iubeasca, asa cum nu a mai iubit niciodata, dupa multe efortuuuri.In tot timpul asta, mi-au cam disparut sentimentele, sau cel putin asa credeam.[tin sa precizez ca sunt indragostita de el de mai mult de 2 ani, si am mai fost impreuna si inainte, dar pentru scurt timp.]Eu vorbeam cu un baiat, de la mine din scoala, care este mai mic cu 2 ani decat mine. El s-a indragostit de mine, si fara sa imi dau seama, am ajuns sa il plac.Asta a fost picatura, ca sa zic asa, care m-a facut sa ma despart de prietenul meu si sa fiu cu acesta. El sufera mult, si asta ma doare foarte tare. Dar atunci cand vorbesc cu el sau cand imi amintesc de ceea ce a fost intre noi, ma apuca o stare de melancolie si parca simt ca imi revin sentimentele.Si nu stiu ce sa fac.Sunt pusa intr-o situatie foarte urata.Am de ales intre el si actualul.Baiatul cu care sunt acum, este foarte imatuur.Este un copil de faptlaughingsunt atrasa de el doar pentru felul in care arata.In schimb in celalat iubeam totul.Va rog, am nevoie de sfatul vostru. Ce sa fac? Pe cine sa aleg? Actualul este genial, ma face sa ma simt atat de bine in prezenta lui, si este tot timpul langa mine. Dar ceea ce ma deranjeaza este ca este foarte copil. Cel cu care am fost un an, nu mai este acum atat de apropiat de mine, pentru ca s-a angajat si are o slujba care ii mananca foarte mult timp.Sa dau cu piciorul sentimentelor care au fost atat timp pentru cel de acum in speranta ca ma voi putea indragostii de el? Sau sa risc si sa incerc din nou o impacare, poate imi vor revenii definitv sentimentele care au fost odata? Trebuie sa iau o decizie si inima mea nu imi mai dicteaza nimic acum.Nu mai vreau sa regret.Va multumesc mult TPU!

4 răspunsuri:
| Kame a răspuns:

Aspectul fizic.hmm poate conteaza si el dar nu l lasa pe celalalt sa sufere daca te iubeste cu adevarat.mai ales ca si tu te gandesti la el eu zic sa va impacati

| Arturo1 a răspuns:

Este o problema foarte delicata
gandeste-te de doua ori inainte sa alegi

| RaidenWhite a răspuns:

Buna! Ai o problema mai delicata dar sa stii un lucru.Raspunsul este in sufletul tau.Nu mai tu sti alegerea potrivita, dar, dupa parerea mea conteaza aspectul fizic 25% si aspectul sufletesc 75%. Urmeazati inima

| ROxana177 a răspuns:

Si iubeai pe fostul cu adevrat? e stupid...happy de ce nu iti gasesti un fotomodel cu 2 neuroni in cap'sor? aspectul trece soro, daca as fi in locul tau mi-ar fi rusine ce am facut plus ca e si mai mic straight facece a fost in capul tau...