| Oana205 a întrebat:

Hei TPU am nevoie de niste sfaturi, eu am aproape 22 de ani el 28 ani urmeaza sa ne intalnim peste putin timp, e plecat la munca, abia asteptam sa ne vedem, cam stim ce ne dorim si mi-e frica pentru ca eu sunt virgina el nu...mi-a spus ca o sa ma doara dar o sa fie atent, eu pe multe fete le-am auzit zicand asta, ma cam sperie ideea mai ales ca el are experienta eu nu. Nu stiu, oare poate fi chiar atat de insuportabil? Pot sa patesc ceva daca eu nu mi-am inceput viata sexuala, nu am experienta iar el o are mare, o sa ma doara tare? Sunt cam confuza, il iubesc si il doresc dar mi-e frica...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intotdeauna dezvirginarea este cu atat mai dureroasa cu cat penisul partenerului este mai groasa dar mai ales daca fata nu a practicat masturbarea intravaginala prin asa numita "degetica" care ar fi avut rolul de a largi suficient de mult canalul vaginal dar mai ales de a creste elasticitatea muschilor vaginali. Citind urmatorul raspuns vei intelege adevaratele motive pentru care sexul de dezvirginare provoaca la inceput disconfort si durere in loc de placere si satisfactie. Vaginul este constituit dintr-o insiruire de multe inele de muschi circulari care au o anumita lungime bine definita. Indiferent de cat timp ar dura preludiul precum si modul in care este executat, de cat lubrifiant s-a folosit si cat de relaxata si umezita devine femeia, lungimea fibrelor musculare din constitutia vaginului va ramane nemodifica, adica prin lubrifiere fibra musculara nu se lungeste absolut deloc, si din acest motiv canalul vaginal ramane la fel de stramt/ingust. In momentul in care penisul penetreaza acel canal stramt, va intinde instantaneu si in mod brutal muschi adica fibrele musculare ale vaginului, fapt ce indiscutabil va provoaca intotdeauna durere in loc de placere si satisfactie. In cazul in care aceste intinderi si reveniri repetate a muschilor provocate de penetrarea ritmica se prelungesc in timp, in mod sigur se va produce febra musculara, exact la fel ca si cea care apare in cazul unui antrenament intens si de durata fara o incalzire prealabila. Intinderea fibrelor musculare la o lungime suficient de mare se produce doar in timp dupa mai multe contacte sexuale si va avea drept urmare o largire a canalului vaginal la o dimensiune care este conforma cu grosimea penisului. Ulterior, muschii intinsi in acest mod isi vor mentine noua lor lungime care de obicei ramane definitiva, deci cu timpul implicit si largimea vaginului se va potrivi "ca o manusa" pe penisul partenerului, dar acest lucru necesita o anumita durata in timp. Din acest motiv dupa sexul de dezvirginare vei constata ca si urmatoarele acte sexuale,(cateva, imposibil de precizat numarul lor), la inceput vor fi uneori foarte dureroase, insa cu timpul treptat durerea va dispare si in locul ei se va instala placerea si satisfactia. Este recomandat ca dupa primul sex de dezvirginare, urmatorul act sa fie intretinut doar dupa ce va dispare complet durerea ce se va instala atat in vaginul tau cat si in intreaga zona vulvara. In concluzie mai ales la inceput, singura solutie cu adevarat eficienta de a atenua durerea dezvirginarii, se poate realiza doar prin efectuarea unui preludiu cat mai lung care sa cuprinda o masturbare realizata printr-o "degetica" mai lunga si destul de energica inainte de inceperea penetrarii propriu zise. Incearcati si voi, succes si o dezvirginare cat mai usoara!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca isi face sex oral va fi ok si te penetreaza usor

| Emilian65 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat si aceeasi iubire este si din partea lui, cu siguranta ca durerea de la inceput se va transforma in placere si totul va fi ok.

| CiocanN a răspuns:

Depinde de organism. daca te excita cum trebuie si vaginul se umezeste, nu o sa fie nici o problema. lasa-te purtata de situatie si te asigur ca va fi bine. nu-ti fa griji!

| Oana205 explică:

Multumesc frumos tuturor pentru raspunsuri apreciez mult interesul si seriozitatea cu care mi-ati raspuns, pacat ca nu pot da doar o funda la intrebare, v-as fi dat la toti.