| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU...am nevoie de un sfat. De cand a inceput acum scoala la mine in clasa a venit un baiat nou, care e super dragut si imi place de el, iar el ma place. Toata clasa mea a aflat ca il plac si ma zapacesc sa ma comin cu el.Eu m-am combinat cu el de ieri, dar am considerat ca e mai bine sa nu se afle pentru ca am colegii care isi bat joc si comenteaza. Ce sa fac...sa tinem secret in continuare o perioada de timp sau sa se afle? [Sunt clasa a 9a]

Răspuns Câştigător
| dafy a răspuns:

Si au am avut o reletie cu un coleg de clasa si am ales sa tinem totul secret dar nu amers pentru ca trebuia sa pastram mereu distanta intre noi si nu ne puteam strange in brate mangaia si toate cele si nu era la fel ca atunci cand nu iti e teama de nimic si ca atunci cand simti ca ai nevoie de el sa il ai langa tine si asa ne.am despartit. apoi m.am combiant cu un alt coleg si sunt cu el si acum de aproape 2 ani si totul merge perfect pentru ca cnu ne.a fost teama sa le aratam la toti cat de mult ne iubim chiar daca au mai bost si "guri spurcate"i.am ignorat si am mers mai departe pasandu.ne doar de noi.

deci eu cred ca daca va placeti cu adevarat si aveti incredere unul in altul chiar daca toti vor sti si va vor critica puteti merge mai departe cu capul sus...
ai grija de tine.multa bafta
pupici

| blondinata14 a răspuns (pentru dafy):

Da dar problema e ca mie mi-e aiurea adica nu stiu ma simt ciudat sa ma duc cu el de mana in clasa si tot asa. pentru ca mai sunt 2 baietii care ma plac.si ma simt fff ciudat

| dafy a răspuns (pentru blondinata14):

Dar nu trebuie sa te afisezi din prima cu el ci doar asa incetul cu incetul...mai intai vorbiti mai mult apoi un pupic pe obraj niste mangaieri apoi starangeri in barate si tot asa pana ce toata lumea vede ca va iubiti

| blondinata14 a răspuns (pentru dafy):

Hei:* am facut cum mi-ai zis si azi m-am dus cu el de mana la scoala si spre uimirea mea...in afara de un coleg nimeni nu mi-a zis nimichappy Mersi de ajutor si succes cu baiatu ala in cont

| dafy a răspuns (pentru blondinata14):

Multimesc la fel...si multumesc si pentru fundita
pupici

| blondinata14 a răspuns (pentru dafy):

Nu ai pentru ce:*

9 răspunsuri:
| kirin a răspuns:

Blondino.daca ti secret nu o sa te simti tu binewinking eu zic sa nu ti secret.dar nici sa le spui.doar va luati aman2 intr-o pauza si va sarutati cu foc. fara sa dai 10.000 de explicatii la toti inaptihappy daca isi bat joc de tine il iei in brate si il pupi.crede-ma ca o sa arda de invidie colegii tai.bft:* si spor la pupaceala.

| lexzor a răspuns:

Sa se afle, nu este bine sa iti ti in inima, si eu am tot felul de retardati in clasa si sunt intr-a 5, lol! =] Nu este o rusine, inseamna ca ei sunt supra numiti "HATERI" care batjocoresc lumea! Da' daca nu se tine secret, asta nu inseamna ca te duci cu el de mana in clasa. Stiu, este usor de zis, si greu de facut. Acum este decizia ta, ori secret, ori ti in tine si te simti nasol. Si daca ti secret, sti ca poate o sa se afle si atunci gandeste-te ca redardati vor deveni handicapati si nu te vor lasa! PAREREA MEA!

| Cristy15 a răspuns:

Mai bine secret. Crede-ma! Am si eu retardati destia in clasa care nu e decat mistoul de capul lorwinking

| alcs1234 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa incerci sa ti secret fata de colegii de la scoala, intre prietenii tai apropiati si de incredere poti sa spui, dar cu colegi "retardati" am avut de a face si eu si crede-ma ca nu o sa iti placa ce multe pot scoate pe gura daca afla! Bafta!